Gazdasági rendszerek és rendszerváltozások – BPÁ70

E épület III. előadó
Információ: nemeth.andras@uni-corvinus.hu

Kapcsolódó elérhetőségek

A Budapesti Corvinus Egyetem Gazdaság- és Közpolitika Intézetének Gazdaságpolitika és Munkagazdaságtan Tanszéke ’Gazdasági rendszerek és rendszerváltozások – BPÁ70’ címmel tartott konferenciát az idén 70 éves Bod Péter Ákos professzor emeritus tiszteletére. A konferenciára 2021. november 26-án, az egyetem 1093 Budapest, Fővám tér 8. alatti főépületének III. Előadójában került sor hibrid formában, online résztvevők közreműködésével. A konferencia a Microsoft Teamsen keresztül is követhető volt.

Bod Péter Ákos az 1990-es évek kezdetétől a magyar közgazdasági és gazdaságpolitikai élet egyik vezető alakja. Pályáját az Országos Tervhivatal Tervgazdasági Intézetében kezdte 1975-ben. 1977-1990 közt az akkor Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem nevet viselő egyetemünk félállású tanársegédjeként is dolgozott, az Iparszervezési Tanszéken. 1990-1991-ben ipari és kereskedelmi miniszter a rendszerváltás utáni első szabadon választott kormányban, majd 1991-1994 között a Magyar Nemzeti Bank elnöke. 1995-1997 közt a londoni European Bank for Reconstruction and Development igazgatóságának tagja.

1998. óta egyetemi tanár, a Veszprémi Egyetem (1998-2000) és a Károli Gáspár Református Egyetem (1998-2010) professzoraként is dolgozott. 2000. óta egyetemünk főállású oktatója, 2000-2015 között a Gazdaságpolitika Tanszék vezetője. Egyetemi munkája mellett számos rangos szakmai és közéleti tisztséget töltött és tölt be ma is, köztük a Magyar Közgazdasági Társaság alelnöki és a Transparency International Hungary felügyelőbizottsági elnöki tisztét. Tagja az Akadémiai Kiadó igazgatóságának.

Szakmai-közéleti viták gyakori szereplője. 2006-ban ő volt a Fidesz miniszterelnök-jelöltje a parlamenti választások második fordulójában.

Az elmúlt évtizedekben tankönyvek, monográfiák és szakcikkek sorát jelentette meg. Az MTMT 317 közleményét tartja számon, köztük 169 tudományos folyóiratcikket, 21 könyvet és 53 könyvrészletet. 2014. óta az MTA doktora.

A 70. születésnapja tiszteletére rendezett konferencián köszöntőt mondott Takáts Előd rektor, Győrffy Dóra egyetemi tanár, az MTA Közgazdaság-tudományi Bizottságának elnöke és Hajnal György intézetigazgató. Az online nyitóelőadást Leszek Balcerowicz, a Warsaw School of Economics professzora, volt lengyel pénzügyminiszter és miniszterelnökhelyettes (1989-1991, 1997-2000), a lengyel jegybank korábbi elnöke (2001-2007) tartotta.

A konferencia további előadói és szekcióelnökei voltak: Andor László, Antalóczy Katalin és Sass Magdolna, Árva László, Balázs Péter, Benczes István, Berlinger Edina, Csaba László, Chikán Attila, Csontó Balázs és Király Júlia, Golovics József, Hámori Balázs, Jeszenszky Géza, Michael Landesmann, Martin József Péter, Mellár Tamás, Tomasz Mickiewicz, Mihályi Péter, Oblath Gábor, Pál Balázs és Pál Tamás, Pitti Zoltán, Reizer Balázs, Scharle Ágota, Surányi György, Székely P. István és Urbán Ágnes.

Zárszót mondott Bod Péter Ákos és Ádám Zoltán, a Gazdaságpolitika és Munkagazdaságtan Tanszék vezetője. A konferencia részletes programja itt található. A prezentációi pedig innen tölthetőek le.

A konferencia szervezői Ádám Zoltán, Horváth Diána és Németh András Olivér voltak. A technikai támogatást a Corvinus Egyetem oktatástechnikus-csapata biztosította

Fotók: Michael Daramola

A konferencia videófelvételei itt tekinthetőek meg:

GEN.:2024.04.20. - 06:30:58