Optimalizálási szeminárium VI.

2021. április 22-én rendezik meg a Corvinus Institute for Advanced Studies keretei között működő Corvinus Centre for Operations Research (CIAS-CCOR) Optimalizálási szemináriumsorozatának hatodik előadását.
2024.04.20. 15:17
1093. Budapest, Fővám tér
Online esemény
Belépési díj: pl. 4000/fő
Információ: +36 1 234-56-78 / marianna.eisenberg-nagy@uni-corvinus.hu

Az előadáson  Csercsik Dávid (Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem) magyar nyelvű előadása lesz hallható.

Az előzőnapi villamosenergiapiacok kétoldalú, többegységes aukciókként vannak megvalósítva. Az európai gyakorlat szerint a kereskedelem zónákban folyik. A jelenleg használt modell szerint minden kereskedelmi zónában minden periódusra kialakul egy piactisztító ár, ami alapvetően meghatározza, hogy a beadott ajánlatokat elfogadják-e vagy nem, illetve, hogy mennyi lesz egy elfogadott ajánlat kifizetése. A piactisztító mechanizmus optimalizációs problémaként van megfogalmazva, amit szigorú időkeretek között kell megoldani.

Az előadásban áttekintjük ezen jelenleg használt modellnek a hátrányait, lehetséges újfajta piactisztító eljárásokat mutatunk be, valamint szót ejtünk a javasolt újfajta megközelítési módokhoz kapcsolódó számítási kihívásokról.

Szervező: Eisenberg-Nagy Marianna