Walter György bemutatkozása

Walter György bemutatkozása.

Walter György PhD, egyetemi tanár 2020. szeptember 1-től

Pénzügyi, Számviteli és Gazdasági Jogi Intézet / Befektetések és Vállalati Pénzügy Tanszék

A Corvinuson, illetve elődjén a BKÁE-en végeztem pénzügy szakon. Sok kis véletlenen múlt, hogy végül diploma után a doktori képzésre jelentkeztem. Disszertációmat végül 2002-ban védtem meg, ezalatt mindvégig az akkori Pénzügy Tanszéken tanítottam. 2003-ban jelentős váltás mellett döntöttem, és a kereskedelmi bankszertorba mentem főállásba, ahol 2013-ig többfélevezetői beosztásban és felelősségi körben dolgoztam. Ugyanakkor eközben is végig tanítottam, bár közel sem olyan aktívan, mint korábban. 2013-ban visszatértem teljes állású oktatóként a Befektetések és Vállalati Pénzügy Tanszékre. Az elmúlt hét év igen aktív munkával telt, több tantárgy és négy évig az MBA programok irányítását is átvettem, szakfejlesztésben, specializáció vezetésben vettem részt. Mindezek mellett cikkeket, könyveket írtam, és igyekeztem ötvözni a gyakorlati tapasztalataimat a kutatással, oktatással. 2017-ben hablitáltam.

Hobbi és érdeklődési kör:

A szabadidőm nagy részét négy gyermekemmel töltöm. Hobbim a sport, utazás (amikor lehet). Gyermekeim inspirációjára mesekönyveket is írok (álnéven). Ebből már hat könyv, mintegy 10 kiadásban és körülbelül 15-20 ezer példányban fogyott el, amire nagyon büszke vagyok.

GEN.:2024.07.27. - 01:53:59