Refinitiv Eikon – 100-ra bővült a felhasználói licenszek száma, megszűnt az egyhetes hozzáférési korlátozás

Örömmel adunk hírt arról, hogy 2023. március 1-jétől az eddigi 3 felhasználói licensz helyett 100 Eikon-, és kiegészítésként 50 Datastream licensz áll rendelkezésünkre.

Kapcsolódó posztok

A Refinitiv Eikon pénzügyi, tőzsdei, értékpapír-kereskedelmi adatbázis, mely céginformációkat, jövedelmi mutatókat és árfolyamkockázati adatokat is tartalmaz.

Az Egyetem oktatói, hallgatói az elmúlt években széleskörűen használták, éves szinten 70-80 aktív felhasználót regisztráltunk. A mostani bővülés eredményeként a jövőben elkerülhető lesz, hogy egy-egy licenszet többekkel megosztva kelljen használni.

Az adatbázis neve némileg módosult, Refinitiv Workspace for Students (Eikon+Datastream) név alatt találják az adatbázislistában, tartalmi, technikai információkkal kiegészítve.

Az eddigiekhez hasonlóan felhasználói igényüket a szolg@uni-corvinus.hu címen jelezhetik a kívánt felhasználási periódus megadásával (pl. egy hét, egy hónap, szemeszter vége, stb.) A szolgáltatást csak corvinusos e-mail címmel lehet igénybe venni.

GEN.:2024.03.28. - 20:53:15