Ugrás a fő tartalomra
Vissza2025.07.02.

„Ne habozz segítséget kérni és másoknak segíteni” – interjú Sainath Adellivel, a Corvinus Alumni Díj egyik díjazottjával

2021-ben egy bőrönddel, magányosan érkezett Budapestre, de a Corvinus MBA programján nem csak második otthonra lelt, hanem segítőkész hozzáállásával ő maga is elkezdte az egyetem közösségét formálni. Sainath Adellivel, az idén első ízben kiosztott Corvinus Alumni Díj – A jövő formálója kategória nyertesével beszélgettünk.
Budapesti Corvinus Egyetem

Sainath Adelli 2023-ban végzett a Corvinus MBA programján, de azóta is aktív, elkötelezett tagja az egyetem közösségének. Személyes mentorálással, szakmai tanácsokkal segíti sok corvinusos hallgató pályakezdését, lelkes résztvevője az egyetem alumni eseményeinek, nem régen pedig csatlakozott a Corvinus Alumni Nagyköveti Programhoz is. Az egyetemi közösségért végzett odaadó munkájáért a 30 év alatti Corvinus alumni kategóriában idén Sainathnak ítélték oda a Corvinus Alumni Díjat, amelyet az egyetem június 12-én tartott nagyszabású alumni találkozóján vett át Bruno Pottelsberghe rektortól.  

„Ne habozz segítséget kérni másoktól és azt is vedd észre, ha másoknak van szüksége segítségre” – szögezi le rögtön a beszélgetésünk elején életfilozófiáját Sainath Adelli 

Az indiai származású fiú 2021-ben egy Tempus ösztöndíj révén érkezett Budapestre, a Corvinus MBA programjára.  

„Talán szerencsém is volt, mert az első perctől segítőkész, kedves emberek vettek körbe a kollégiumban és a szakomon is, de én magam is igyekeztem nyitottan hozzáállni mindenkihez. Idegenként megérkezve egy országba szerintem nem is teheted meg, hogy nem kezdeményezel kommunikációt másokkal, csak várod, hogy megszólítsanak.” – magyarázza.  

Nevetve emlékszik vissza az első kollégiumi napokra és a kulturális különbségekre, amikre szobatársai tapintatosan rávezették. Például, hogy ne keresse tovább a klímát a szobában, hanem nyisson ablakot, vagy hogy Magyarországon nyugodtan ihat vizet a csapból is. A főzés már kollégistaként is kedvelt hobbija volt és a mai napig szívesen vendégel meg corvinusos hallgatókat, kollégákat egy tál finom indiai ételre, mert hisz benne, hogy a jó falatok összehozzák az embereket.  

„A dolgok csak akkor változnak körülöttünk, ha kezünkbe vesszük az irányítást és teszünk értük. Amikor már egy kicsit megmelegedtem az egyetemen és jobban megismertem az MBA-programot is, próbáltam kezdeményező szerepet vállalni olyan szakos projektekben, amelyeknek éppen nem volt gazdájuk.” – emlékszik vissza egyetemi éveire. 

Végzése után Sainath az Exxon Mobilnál helyezkedett el, az egyetemmel és a szakkal való kapcsolata azonban az elmúlt években sem szakadt meg: személyes mentorálással, szakmai tanácsadással segíti a hozzá forduló hallgatókat, és aktívan részt vesz az egyetem alumni rendezvényein is.  

„Annyi segítséget kaptam annó az egyetemtől, hogy nem is tudok elképzelni más utat, mint hogy én is visszaadjak a közösségemnek. Nem régen végzett hallgatóként még nem távolodtam el annyira az egyetemi évektől, ugyanakkor már van némi rálátásom a munkaerőpiacra is” – magyarázza Sainath, aki gyakran tapasztalja, hogy fel kell hívni a hallgatók figyelmét például az egyetemi karrieriroda szolgáltatásainak kihasználására vagy éppen a diákszervezeti munkában való részvétel hasznosságára.   

„A Corvinus sok lehetőséget kínál, konkrét segítséget például az önéletrajz elkészítéséhez vagy az első állás megtalálásához. Minden hozzám forduló hallgatónak azt tanácsolom, hogy használja ki ezeket a pályája indulásánál.” 

Sainath személyes karriertervei között egyébként egy olyan digitális vállalkozás indítása is szerepel középtávon, amellyel közösséget tud építeni és szülőhazája illetve − ahogy Magyarországot hívja – második hazája számára is értéket tud teremteni.  

A közelmúltban neki odaítélt Alumni Díjról azt mondja, hogy ő nem a díjak embere, szereti csendben végezni a dolgát, mégis nagyon jó érzés volt átvenni az elismerést és  ünnepelni a szaktársakkal.  

„Több ezer kilométerre innen, Indiából származva, soha nem gondoltam volna, hogy olyan befogadó közösségre lelek Budapesten, hogy díjjal is elismerik az erőfeszítéseimet. Egy álom vált számomra és a családom számára valóra azzal, hogy megkaptam a Corvinus Alumni Díjat” – meséli Sainath. 

Vágólapra másolva
×