Megjelent a Vezetéstudomány legújabb, 2025 májusi száma

A folyóiratban megjelenő cikkek a szervezetek működésének számos aspektusát vizsgálják: a struktúra, a folyamatok és a teljesítmény vonatkozásai mellett egyforma figyelmet szentelve a kulturális, magatartási és technológiai kérdéseknek. A Vezetéstudomány fontos értéknek tartja multidiszciplináris hátterét, a gazdálkodástudomány nézőpontja mellett épít a szociológia, a pszichológia, a közgazdaságtan, a politikatudomány és a kommunikációelmélet eredményeire is.
A folyóirat teljes tartalma elérhető online a Vezetéstudomány folyóirat honlapján. Weboldalunkon tájékozódni lehet a kéziratok beküldésével kapcsolatos információkról és a szerzői útmutatóról is. Aki szívesen értesülne havonta a legfrissebb szám tartalmáról és a különszám felhívásokról egy rövid e-mailben, az feliratkozhat hírlevelünkre. Szeretettel várjuk a Vezetéstudomány Facebook oldalának követői között is!
A legfrissebb, májusi szám tartalma (LVI. évfolyam 5. szám):
– S.Gubik Andrea – Vörös Zsófia
A szerzők a GUESSS (Global University Entrepreneurial Spirit Students’ Survey), magyar adatbázisának elemzésével megmutatják, hogy a szubklinikai narcizmus pozitív hatást gyakorol a vállalkozói sikerre.
– Surman Vivien – Böcskei Elvira
Az Európai Unió fenntartható fejlődés iránti elkötelezettségének keretében jelen kutatás a magyar kis- és középvállalkozások (KKV-k) fenntarthatósági attitűdjeinek aktuális helyzetét vizsgálja.
– Kárpáti Soma – Szüle Borbála – Wieszt Attila – Drótos György
Professzionalizációs érettség a hazai családi vállalatok körében
Jelen tanulmány bemutatja a családi vállalkozások professzionalizálódásának aldimenziókra bontását főkomponens-elemzéssel, és felállít a professzionalizációs érettségi szintjükre vonatkozó elméletet.
Jelen tanulmány a SPAR-4-SLR-protokollon alapuló, TCCM-keretrendszert alkalmazó szisztematikus szakirodalmi áttekintést végez, melyben az elmúlt 6 év 35, a témához leginkább kapcsolódó tanulmányát elemzi figyelembe véve a felhasznált elméleteket, kontextusokat, változókat és módszertanokat.
– Ercsey Ida – Keller Veronika
Az egészséges életstílust támogató applikációk minőségének hatása az elégedettségre és az észlelt hatásra, PLS SEM-módszer alkalmazásával
Jelen tanulmány célja az m-health applikációk minőségének felhasználói értékeléséhez kifejlesztett uMARS-skála adaptációja és a minőség– elégedettség–észlelt hatás tényezők közötti kapcsolatrendszer feltárása, életstílus és jóllét alkalmazások körében.