Corvinusos címvédés Debrecenben

2025. május 15-16. között rendezték meg Debrecenben az 5. Ács Antal Esettanulmány Megoldó Versenyt, amelyet immár hagyományosan a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara szervezett meg. Az idei megmérettetésen tíz csapat vett részt – köztük két romániai és egy szlovákiai egyetem csapata –, a hazai felsőoktatást pedig hét magyar intézmény képviselte. A Budapesti Corvinus Egyetem csapata, a Lánchíd Advisory, ezúttal is kimagasló teljesítménnyel zárta a versenyt: aranyérmet szereztek, immár ötödik alkalommal megvédve az egyetem címét.
A Corvinusos csapat tagjai – Gál Bence, Nagy Adrián, Novák Lilla és Szabó Kíra – a Strategic International Management mesterkurzuson kezdték meg a közös felkészülést, amely során valós üzleti eseteken keresztül mélyítették el stratégiai gondolkodásukat. A felkészülés fontos része volt a célzott workshop, amelyet Stokinger Zoltán, a csapat felkészítője tartott. A program során a kis- és középvállalatok (KKV) menedzsmentje, valamint pénzügyi szempontok kerültek fókuszba, amelyek a versenyfeladat megoldásához elengedhetetlennek bizonyultak.
Az esetet idén a Deufol Hungary Kft. adta, egy hazai középvállalat, amely szervezeti átalakulás előtt állt, hogy fenntartható növekedését biztosítani tudja. A feladat célja az volt, hogy a csapatok olyan átalakítási stratégiát dolgozzanak ki, amely nemcsak strukturálisan teszi alkalmassá a céget a növekedésre, hanem biztosítja a munkavállalók megfelelő képzését és kompetenciáinak fejlesztését is.
„Számomra különleges volt az eset, mert a stratégiai iránykeresés mellett megjelent a szervezeti struktúra átalakulás is” – emelte ki Nagy Adrián, hozzátéve, hogy a kihívás összetettsége révén komplex tudást igényelt a csapattól.
A csapat minden tagja kiemelkedő teljesítményt nyújtott, amelyhez nagyban hozzájárult a verseny előtt tartott felkészítő workshop. „Zoli workshop-jának köszönhetően könnyű volt kezelni az online kérdezz-felelek szekciót az esetadó szervezettel, mert korábban adott tippeket, mitől aludhatnak nehezen a KKV vezetők” – jegyezte meg Gál Bence, utalva arra, hogy a gyakorlati szempontok mennyire fontos szerepet játszottak a sikerben.
Szabó Kíra számára a legnagyobb érték az volt, hogy új területre nyerhetett betekintést: „Különleges betekintést kaphattunk egy olyan iparágba, amivel nem találkozunk nap, mint nap.”
A verseny nem csupán szakmai, hanem személyes élmény is volt a csapattagok számára. „Ez volt az első olyan versenyem, ahol hivatalosan is a Corvinus Egyetem képviseletében állhattam helyt, ami hatalmas élmény és megtiszteltetés volt számomra” – mondta Novák Lilla, aki hozzátette: „A verseny során nemcsak szakmailag fejlődhettem rengeteget, hanem egy igazán inspiráló és támogató közeg részese is lehettem. A szervezők nagyon kedvesek voltak és Debrecent is öröm volt felfedezni.”
A Lánchíd Advisory újabb aranyérme nem csupán a versenyen mutatott teljesítmény, hanem a Corvinus Egyetem magas szintű oktatása és a csapat tagjainak elhivatottsága és együttműködése előtt is tisztelgés. Nagy köszönet illeti meg Stokinger Zoltánt, a csapat felkészítéséért. Továbbá fontos kiemelni a további Case Track oktatókat, Dr. Stocker Miklóst és Fejes Balázst, akik a SIM kurzus keretein belül segítették a csapatot. Az idei címvédés újabb bizonyíték arra, hogy az elméleti tudás és a gyakorlati felkészültség együttesen lehetővé teszi a kimagasló eredmények elérését – immár ötödször.