Ugrás a fő tartalomra
Vissza2025.04.30.

„A Corvinus megváltoztatta a világlátásomat és a karriercéljaimat” – interjú Aamir Khannal, Indiából

Aamir Khan eredetileg bankárnak készült és egy német üzleti főiskolára jelentkezett, ám a Corvinuson eltöltött Erasmus-féléve végül teljesen megváltoztatta a világlátását és a karriercéljait is. Visszatérve Indiába Mahárástra állam oktatási minisztere mellett kezdett el dolgozni. Az utóbbi években többek között olyan projekteket vezetett, amelyekkel hátrányos helyzetű fiatal lányok menstruációs egészségét támogatták, illetve iskolai könyvtárakat létesítettek állami iskolákban.
Budapesti Corvinus Egyetem

Nemzetközi üzleti képzésen tanultál Németországban a WHU-n, az Erasmus-program keretében pedig egy szemesztert a Corvinuson töltöttél. Miért éppen a Corvinusra esett a választásod és hogyan élted meg ezt az időszakot 

Aamir Khan: Máig különösen szerencsésnek tartom magam, hogy egy időre része lehettem a Corvinus közösségének. Már három éve tanultam Németországban a WHU-n (Otto Beisheim School of Management), amikor a Corvinusra jelentkeztem. Nagyon szerettem volna felfedezni Közép- és Kelet-Európát. A Corvinusnak kiváló nemzetközi híre van a közgazdaságtan és a társadalomtudományok területén. Egy jónevű egyetem és egy olyan álomszép város, mint Budapest – mi többet kívánhatna még az ember? Rajtam kívül egyébként még sokan választották akkor a Corvinust a szaktársaim közül.   

Azt mesélted, hogy erős üzleti fókusszal és karriercélokkal érkeztél Németországba, eredetileg bankárnak készültél. A Corvinuson töltött szemeszter után azonban a közpolitika és a közszolgálat felé fordult az érdeklődésed és azóta is az állami szektorban dolgozol Indiában. Milyen élmények értek Budapesten, amelyek hatására aztán megváltoztak a terveid 

Aamir Khan: A WHU Németország egyik legjobb üzleti iskolája. Élveztem a szakomat, ugyanakkor már a tanulmányaim alatt is erős vágy élt bennem, hogy a gazdasági tárgyakon túl is szélesítsem a látókörömet. Ezt a perspektíva szélesítést végül a Corvinuson kaptam meg: itt tanulhattam alapítványok, civil társadalmi kezdeményezések menedzsmentjéről, beleláthattam értékes vállalati CSR projektekbe is. Az új ismeretek pedig a karriercéljaimon is sokat formáltak.  A fókuszom az üzleti életről a közszolgáltatásokra és a közigazgatásra helyeződött át. Rengeteg új készséggel is gazdagodtam a Budapesten töltött félév során, ezek közül az egyik legfontosabb az volt, hogy megtanultam hogyan lehet komplex problémákat csapatban megoldani.  

Miután visszatértél hazádba, Mahárástrá állam kormányának legfiatalabb különleges feladatokért felelős tisztviselőjének neveztek ki.  Pontosan milyen feladatkört takar ez a pozíció?  

Aamir Khan: Egy rendkívül sokrétű politikai pozícióban dolgozom jelenleg. Az oktatási miniszter irodájának egyik vezetőjeként részt vettem már stratégiai tervezésben, politikai irányelvek kialakításában és végrehajtásában, közoktatási reformok és Mumbait érintő városfejlesztési kezdeményezések kidolgozásában. Mumbai a világ egyik legdinamikusabban fejlődő nagyvárosa. Hatalmas mérete és társadalmának sokrétegűsége miatt nagyon értékes tapasztalatokat tudtam itt összegyűjteni a kormányzásról, közpolitikáról, illetve civil kezdeményezésekről  

Milyen kormányzati projekteken dolgoztál az elmúlt időszakban? Melyekre vagy különösen büszke?   

Aamir Khan: Több projekten is dolgoztam, de a legbüszkébb talán a hátrányos helyzetű lányok menstruációs egészségét célzó programunkra vagyok, amellyel talán sikerült néhány tabut ledöntenünk a téma körül. Több mint 1000 állami iskolában, 120 000 diák vett részt a programban.  

A Read Mumbai (Olvass Mumbai) projekt részeként pedig 1200 állami iskolában hoztunk létre iskolai könyvtárakat. A kezdeményezéssel várhatóan 50 000 iskolás körében tudjuk népszerűsíteni az olvasást.  

Van egy folyamatban lévő együttműködésünk is a német Baden-Württemberg tartománnyal, amellyel pedig az a célunk, hogy képzett munkaerőt közvetítsünk Indiából Németországba.  Európa nagy része jelenleg a szakképzett munkaerő hiányával küzd például ácsok, vízvezeték-szerelők és villanyszerelők terén, miközben Indiában túlképzés van ezekből a szakemberekből. Erre a problémára egyébként pont egy corvinusos órán figyeltem fel először. A két állam között létrejött együttműködés révén várhatóan 500 000 fiatal indiai szakember dolgozhat majd hosszabb-rövidebb ideig Németországban, cserébe pedig enyhül az ország szakemberhiánya.  

Kiknek, milyen személyiségű fiataloknak ajánlanád jó szívvel a Corvinusra való jelentkezést?   

Amíg az egyetemen tanultam, azt tapasztaltam, hogy a corvinusos diákok nem félnek a kezdeményezések élére állni és vezető szerepet vállalni, vagy ha szükséges, akkor a nulláról felépíteni a dolgokat. Olyan személyiségek fogják szerintem jól érezni magukat a Corvinuson, akik élvezik a sokszínű környezetet, igyekeznek kreatív megoldásokat találni a kihívásokra, szeretnek egy erős közösséghez tartozni, illetve mernek felelősséget vállalni a tetteikért.  

Vágólapra másolva
×