Ázsia egyik vezető egyetemével kötött új stratégiai partnerséget a Corvinus

A QS felsőoktatási világrangsor előkelő 36. helyezettjével megkötött megállapodás értelmében a forrásokat a felek által tavaly tavasszal létrehozott Akadémiai és innovációs mátrix (AIM) elnevezésű tudományos, kutatási és vállalkozói együttműködési platform irányítására használják fel. Közös kutatási helyiségeket, infrastruktúrát, valamint adminisztratív és jogi szolgáltatásokat biztosítanak a két intézmény székhelyén.
A megállapodást magyar részről Bruno van Pottelsberghe, a Corvinus rektora, valamint Baranyi Péter, a Corvinus professzora írta alá, a Kínai Hongkongi Egyetem képviseletében Anthony T. C. Chan elnökhelyettes, valamint Yeung Yam, az egyetem Sencseni Kutatóintézetének igazgatója szignálta a dokumentumot. A partnerséget megalapozó AIM platformot Yeung Yam professzor és Baranyi Péter professzor kezdeményezte, egy több évtizedes együttműködésre építve.
A most megkötött stratégiai együttműködésnek köszönhetően egy olyan, K+F-alapú innovációs és inkubációs rendszer jön létre, amelyben a felek összehangolják innovációs és inkubációs stratégiáikat – kiterjedve a jogi környezetre és az intézményi működésre is –, valamint kölcsönösen elősegítik a hatékony technológia- és tudásmegosztást.
Az együttműködés a tudományos és kutatási tevékenységekre vonatkozó szempontokat is tartalmaz. Egyrészt támogatja a hálózatépítést, az együttműködést, többek között az üzleti, technológiai és tudományos kutatók közötti partnerségek elősegítésével, másrészt ösztönzi az akadémiai és szakmai cseréket, a diákok, kutatók, professzorok és szakemberek mobilitását. A partnerek közös oktatási programokat is terveznek: a két szervezethez egyaránt illeszkedő tanterveket, képzési kezdeményezéseket fognak kidolgozni.
A megállapodás felgyorsíthatja az ipar számára is hasznosítható közös kutatásokat és innovatív megoldások bevezetését. Emellett fokozottan támogatja mindkét intézmény kutatóit eredményeikre épülő vállalkozások létrehozásában. Az AIM víziója illeszkedik az „Egy övezet, egy út” kezdeményezéshez, amely a két nemzet közötti együttműködések erősítését szolgálja.
A stratégiai partnerségi megállapodás aláírásával a felek egyúttal megkezdik a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által közel egymillió euró értékben támogatott, mesterséges intelligencia fejlesztésével foglalkozó projektjüket, amely a mesterséges neurális hálózatok (neural network) új paradigmáját, a neurális folyam (neural mesh) kidolgozását célozza.