Az egyetem hosszú távú működését alapozza meg az idei osztalékbevétel

A MOL Nyrt. tulajdonosai a 2024. év eredménye alapján, az igazgatóság javaslatával egyetértve, részvényenként 275 forint, összesen 220,42 milliárd forint osztalék kifizetéséről határoztak. Az Alapítvány ennek 10%-ára, hozzávetőleg 22,5 milliárd forint bevételre jogosult.
A Richter Gedeon Nyrt. részvényesei az elmúlt üzleti év után összesen 93 milliárd forint osztalék megállapítását és kifizetését hagyták jóvá. Ez a Richter történetében kiemelkedően magas, részvényenként 509 forintos összegnek felel meg. Az Alapítvány így várhatóan közel 9,5 milliárd forint osztalékbevételben részesül a Richter-részvények után.
Állami (közfeladat-ellátási) finanszírozásban sem a Corvinus Egyetem, sem a fenntartója nem részesül, így az Egyetem hosszú távú működését az osztalékbevételek, illetve az alapítványi vagyonkezelés eredményei biztosítják. Az elmúlt évek magas osztalékbevételei nemcsak a mindenkori éves működés finanszírozását tették lehetővé, de mára 2030-ig megteremtették a Corvinus Egyetem működési támogatásának pénzügyi alapjait.
Így hosszú távon folytatható a teljesítményalapú bérfejlesztés, fenntartható a mintegy 3.500 fő térítésmentesen tanuló alapszakos hallgató Corvinus Ösztöndíja, valamint a hazai felsőoktatásban kimagaslónak számító, átlagosan havi kb. 66.000 forint tanulmányi ösztöndíj folyósítása.
A pénzügyi vagyon lehetővé teszi a Corvinus Egyetem most formálódó stratégiájában szereplő, az egyetem nemzetközi versenyképességét és az oktatás színvonalát javító akadémiai fejlesztések, valamint infrastrukturális beruházások megvalósítását is.