Félév aktiválása/passziválása

Az aktív hallgatói jogviszonyod akkor jön létre, ha a személyes beiratkozást követően a Neptunban aktív félévet regisztrálsz, illetve felveszel legalább egy tanegységet (azaz tantárgyat) a tárgyjelentkezés során. Szeretnénk felhívni a figyelmedet, hogy a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény és az Egyetem Tanulmányi- és Vizsgaszabályzata alapján az első félév teljesítése előtt csak akkor kezdhet passzív félévvel a hallgató, amennyiben a hallgatói jogviszonyból eredő kötelezettségeinek szülés, baleset, betegség vagy más váratlan ok miatt, önhibáján kívül nem tud eleget tenni.