Könyvbemutató és megemlékezés a 100 éve született Márkus István emlékére

A Magyarország Felfedezése Alapítvány szeretettel meghív minden érdeklődőt őszi rendezvénysorozatának következő eseményére, ahol a 100 éve született Márkus Istvánra emlékeznek.
2020.12.10. 17:00
1093. Budapest, Fővám tér
Online esemény
Belépési díj: pl. 4000/fő
Információ: +36 1 234-56-78 / info@magyarorszagfelfedezese.hu

A Déry Tibor-díjas (1992) Márkus István 1945-től a Szabad Szó és a Valóság folyóiratok szerkesztője volt Magyarországon. 1948-ban bekerült a Közgazdasági Egyetemre tanársegédként, ezt követően három évig ott tanított. A magyar szociográfus, kritikus és szerkesztő emellett ifjúsági írói és szociográfiai munkásságot folytatott, a magyar valóságot vizsgálta gazdasági, politikai és szociálpszichológiai szempontból.

Az eseményen nyitó beszédet mond: Nagy Endre

Moderátor: Bali János, NSKI

Vendégünk Kiss József, a hamarosan megjelenő kötet szerkesztője.

Meghívott vendégek továbbá:

Földiák András, Gyarmati György, Juhász Pál, Kovács Katalin, Kovács Teréz, Márkus Piroska, Nagy Endre, Pethő László, Szelényi Iván, Tausz Katalin, Tóth Pál Péter, Vitányi Iván

Kövesd élőben: Facebook, Zoom

GEN.:2024.07.27. - 05:31:38