DSG oklevélátadó 2023

November 8-án került sor Julia Gross magyarországi német nagykövet rezidenciáján a DSG 2023-as oklevélátadó ünnepségére, amelyen 10 végzős vehette át DSG bizonyítványát, 23 hallgató pedig a DSG kisoklevelét.

Kapcsolódó posztok

Az oklevélátadó része volt a DSG 30. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségnek. A Corvinus Egyetem és a Passaui Egyetem együttműködésében megvalósuló német nyelvű gazdaságtudományi képzésen már több, mint 1000 hallgatott gazdaságtudományi kurzusokat német nyelven. Ez az oklevél számos karrierlehetőség előtt nyit utat – és egyben hidakat épít Magyarország és a német nyelvű országok között.
A „DSG oklevelet” tíz német nyelvű gazdasági kurzus sikeres elvégzése után kapják meg az alapszakos hallgatók, a „DSG kis bizonyítvány” pedig négy kurzus után jár. A Schmalen kitűntetést azok a végzősök kapják, akik 10 német nyelvű DSG-kurzust végeztek el, és 2.0-nál jobb a minősítésük (a német rendszer szerint).
2023-ban kapott DSG oklevelet kapott:

• Dolger Flórián
  • Frick Szonja (Schmalen kitűntetéssel)
  • Janka Júlia (Schmalen kitűntetéssel)
  • Kowald Anna (Schmalen kitűntetéssel)
  • Lapis Áron (Schmalen kitűntetéssel, évfolyamelső)
  • Menke Daniel Bence (Schmalen kitűntetéssel)
  • Molnár Éva (Schmalen kitűntetéssel)
  • Papp Henrietta
  • Terék Róza
  • Vancsay Márk György (Schmalen kitűntetéssel)

A 2023-as végzősök ünnepi beszédét Lapis Áron tartotta az év legjobbjaként.

Gratulálunk a végzősöknek!

GEN.:2024.04.28. - 15:21:25