30 napos próbahozzáférés a Nexis Uni adatbázishoz

A Corvinus Egyetem Könyvtára 2023. április 20-tól egyhónapos próbahozzáférést kínál a Nexis Uni adatbázishoz.

A Nexis Uni adatbázis a LexisNexis cég egyetemek számára kínált adatbázisa, mely az USA, Egyesült Királyság, EU- és egyéb országok joganyagaihoz kínál forrást. Ezen túlmenően hozzáférést kínál nemzetközi hírekhez, cég-, és szabadalmi adatokhoz.

Híranyaga széleskörű, elérhetőek többek között a BBC Word hírei. A hírek kurrens elérésén túl egyes publikációk esetében (pl The New York Times) 45 évnyi archívum áll rendelkezésre. Nemcsak a nyomtatott sajtó termékeit kínálja, hanem tévé és rádiócsatornák hírleiratait is.

Hírügynökségek, weblapok, blogok, kommentárok szintén megtalálhatóak az adatbázisban, széleskörű témákban pl.: üzleti élet, marketing, sport, szórakozás, politika stb.

Jogi hírek tartalma is bőséges: banki tevékenység, vállalati jog, szellemi tulajdon, ingatlan stb.

Próbahozzáférés időszaka: 2023. április 20. – 2023. május 20.

A Nexis Uni adatbázishoz IP-alapon lehet hozzáférni, távolról is elérhető VPN használatával.

2023. április 26-án a cég képviselője angol nyelvű bemutatót tart, a részletekről később adunk tájékoztatást.

GEN.:2024.07.27. - 04:39:32