Absztrakt leadás és jelentkezési lehetőség – TOWARDS A LOW CARBON ECONOMY Central European Scientific Conference on Green Finance and Sustainable Development

A Budapesti Corvinus Egyetem és a Magyar Nemzeti Bank 2020. október 13-án közös tudományos konferenciát rendez "TOWARDS A LOW CARBON ECONOMY - Central European Scientific Conference on Green Finance and Sustainable Development" címmel.

Az egyetem részéről a Gazdaságföldrajz, Geoökonómia és Fenntartható Fejlődés Tanszék és az MNB Tanszék által gesztorált nemzetközi konferencia az oktatás, kutatás és szakpolitika képviselői részére kíván lehetőséget nyújtani az alacsony szén-dioxid kibocsátású gazdaságba való átmenet finanszírozási és fejlesztési kérdéseinek megvitatására. A klímaváltozás, klímapolitka, pénzügyi szabályozás, a monetáris politika szerepe, a klímaváltozás urbanizációs hatásai stb. mellett, a konferencia tematikájához kapcsolódó más témájú előadásokat is várnak.

Abstract leadási határidő 2020. június 30.

További részletes információ és a felhívás a konferencia honlapján érhető el: HONLAP