Új kutatás: Mitől lesz hosszú életű egy autokrácia?

Megjelent Martin József Péternek, tanszékünk külsős oktatójának (a Transparency International magyarországi vezetőjének) Éltető Andreával írt tanulmánya a Journal of Post-Communist Economies-ban. A tanulmányban a szerzők azt járják körül Magyarország példáján keresztül, hogy a modern autokráciák mitől lesznek hosszú életűek. Arra a következtetésre jutnak, hogy ehhez három pillérre van szükség: a hatalom által foglyul ejtett és átalakított intézményrendszerre, az üzleti szféra manifeszt vagy látens támogatására és viszonylag pozitív percepciókra az egyéni jólétet illetően. A tanulmány üzletemberekkel készült félig strukturált, anonimizált interjúkon keresztül mutatja be, hogy az autokráciákban alapvetően alakul át az állam és üzlet viszonya és válik a rendszer biztos támaszává.

GEN.:2024.05.02. - 18:53:09