Önköltség-befizetés és pénzügyek

A Hallgatói Pénzügyek Csoport munkatársai automatikusan kiírják számodra a neptunban a félév önköltségének díját, amit a Neptunban SimplePay-jel és gyűjtőszámlás befizetéssel tudsz befizetni a megadott határidőig, vagy diákhitel felvételével tudod teljesíteni. Emellett további információt nyújtunk az egyetemen elnyerhető különféle ösztöndíjakról.

Önköltség befizetéséről szóló tájékoztató

1. Önköltség befizetése gyűjtőszámlán keresztül

Az Egyetemen 2 gyűjtőszámla van: HUF/forintban és EUR/euró-ban vezetett.

A HUF/forintban kiírt tételeket a forintos gyűjtőszámláról, az EUR/euró-ban kiírt tételeket az EUR/euró gyűjtőszámláról lehet teljesíteni! A 2 gyűjtőszámla között nincs átjárhatóság!

HUF/forintban vezetett gyűjtőszámla:

• Jogosult neve: Neptun gyűjtőszámla
  • Jogosult számlaszáma: 11784009-22229913-00000000
  • Közlemény rovat első sora: NK-NEPTUNKÓD (szóköz) NÉV

EUR/euró-ban vezetett gyűjtőszámla:

• Jogosult neve: Neptun EUR gyűjtőszámla
  • Jogosult számlaszáma: 11763842-00687881-00000000
  • IBAN:HU93117638420068788100000000
  • SWIFT kód: OTPVHUHB
  • Közlemény rovat első sora: NK-NEPTUNKÓD (szóköz) NÉV

2. A gyűjtőszámla feltöltése

A szükséges fedezetet bankszámládról utalással kell indítanod.

A közlemény rovat első karaktere nem lehet szóköz. A rovat első sorának, első karakterétől kezdődően kell az ’NK-’ előtagot, utána folyamatosan a neptun kódod – figyelj az o és a 0 karakterekre – rögzíteni, majd következik egy szóköz, végül a neved. A nem azonosítható tételek visszautalásra kerülnek.

Az átutalás napjától minimum egy munkanap mindenképpen szükséges a neptunban való jóváírásig. Az OTP Bankhoz 15:30-ig befolyó összegeket gyűjti a Bank, majd a következő munkanap reggelén adja át azt az Egyetemnek. Az OTP Bankhoz 15:30 után megérkezett utalások csak az azt követő munkanapon kerülnek összegyűjtésre.

Fontos!

Erre az átfutási időre különösen vizsgaidőszakban célszerű nagyon odafigyelni, ahol néhány nap lehet csak a különbség a vizsgaidőpontok között, így célszerű a várható kötelezettségek kiegyenlítéséhez szükséges fedezetet előre átutalni vagy válaszd a SimplePay befizetést.

Az azonnali utalás a gyűjtőszámlára nem vonatkozik.

3. Tényleges befizetés

Miután befizettél a gyűjtőszámládra, utána a neptunban a „Pénzügyek/Befizetés” menü alatt találod a kiírt befizetési kötelezettségeidet, így az önköltség díját is. Be tudsz állítani szűrést is (félév, státusz), ami felett találod a gyűjtőszámlád egyenlegét.

A félévek, illetve a kiírt tételek státusza alapján tudod szűrni a listát, a “Listázás” gombra kattintva. A kiegyenlítendő tétel mellett lévő jelölő négyzetet bejelölve, majd a „Befizet” gombra kattintva a megjelenő felületen a „Gyűjtőszámlás fizetés” -t kiválasztva, ismét a „Befizet” gombot megnyomva a kiírt tétel azonnal kiegyenlítésre kerül.

Számlás tétel teljesítése

A kiírt tételről, legkésőbb az azt követő napon számla generálódik a rendszerben a nevedre. Amennyiben a számlát nem a saját nevedre kéred, az alábbiak szerint kell eljárnod:

Számlakérőt cégszerű aláírással fogadunk el, amely csak a kitöltött nyilatkozattal együtt érvényes. Kérjük, a Számlakérőt cég esetén cégszerű aláírással, magánszemély esetén aláírással ellátva küldd el a szamla@uni-corvinus.hu e-mail címre.

A számlakérő nyomtatvány itt található.

4. SimplePay-jel történő befizetés

• SimplePay-jel történő fizetés:
  • A kiírt tétel összegével megegyező összeget lehet kiegyenlíteni, azaz részletfizetésre nincs lehetőség.
  • Egyszerre több kiírt tétel is kiegyenlíthető egy tranzakcióval.
  • Rendelkezni kell neptunban rögzített e-mail címmel.
  • Bármilyen internetes fizetésre alkalmas kártya használható Simple App telepítés nélkül is.
  • A kiegyenlített tétel azonnal teljesített státuszúvá válik.
  • Sikeres teljesítés esetén e-mailt kapsz.
  • Sikertelen teljesítés esetén a SimplePay azonosítóra hivatkozva, a SimplePay ügyfélszolgálatnál tájékozódni tudsz a probléma okáról.

Diákhitel

Hétköznapi megélhetésedhez vagy a tandíjadhoz szeretnél pénzügyi segítséget? A Diákhitel Központ által kínált diákhitelek nagyszerű lehetőséget biztosítanak a felsőoktatási tanulmányaid vagy a hozzátartozó anyagi vonzatok finanszírozásához. A Diákhitel 1 és Diákhitel 2 kedvező feltételekkel segítenek neked abban, hogy anyagi nehézségek nélkül koncentrálhass tanulmányaidra. Bővebb információkért és a hiteligénylés részleteiért látogass el a Diákhitel Központ weboldalára.

Ösztöndíjak

A Corvinus Egyetem számos ösztöndíjlehetőséget kínál számodra, hogy támogassa tanulmányaidat és kiemelkedő teljesítményedet. Az ösztöndíjak célja, hogy anyagi segítséget nyújtsanak neked, ezáltal hozzájárulva tanulmányaid sikeres befejezéséhez és szakmai fejlődésedhez. Az Egyetemen különböző típusú ösztöndíjak érhetőek el a számodra, mint:

• Önköltséget finanszírozó ösztöndíj (Corvinus Ösztöndíj)
  • Tanítsunk Magyarországért Ösztöndíjprogram
  • Szociális alapú ösztöndíjak
  • Teljesítményalapú ösztöndíjak
  • Partneri ösztöndíjak
  • Állami ösztöndíjak
  • Díjak
  • Doktori ösztöndíjak
  • Új Nemzeti Kiválósági Program (ÚNKP)

Részletes információkért és a pályázati feltételekért látogass el a honlap ösztöndíjakkal foglalkozó oldalára.

GEN.:2024.07.27. - 01:40:46