Nemzetközi vendégelőadás-sorozat a Közpolitika Tanszéken

A Közpolitika Tanszéken számos izgalmas előadás várja az érdeklődőket a szemeszter utolsó heteiben. A tanszéken a következő hetekben három kiváló nemzetközi kutató ad majd elő, akik legújabb kutatási eredményeiket osztják meg különféle témákban. Az első előadó Prof. Markus Ketola, a nagyhírű Edinburgh-i Egyetem nemzetközi szociálpolitikával foglalkozó docense. (Az Edinburgh-i Egyetemet a szociálpolitika területén Európa négy, a világ tíz legjobb egyeteme között tartják számon.) Ketola professzor november 28-án tartandó nyilvános előadásának címe: “He who pays the piper calls the tune: Understanding the impact of EU civil society funding in Turkey and Northern Ireland.”

Marcus Ketola kutatási során a civil társadalom különféle kérdéseit vizsgálja, különös tekintettel a civil szervezetek szerepére a szociálpolitika tervezésében és végrehajtásában, valamint a civil szervezetek és a szupranacionális szereplők, például az EU közötti kapcsolatokra. Legfontosabb munkái az EU finanszírozás (Europeanization and Civil Society, Palgrave Macmillan 2013) és a neoliberalizmus (Neoliberalism and the Voluntary and Community Sector in Northern Ireland, Policy Press 2021) civil társadalomra gyakorolt hatásával foglalkoztak. Edinburghi tartózkodása előtt az Ulster Egyetemen (Belfast) dolgozott, doktori disszertációját a London School of Economics-en (2010) írta.

A nyilvános előadásra november 28-án 13.40-kor a C204 teremben kerül sor.

GEN.:2024.05.03. - 01:11:27