Gyógyszerész-közgazdász

Gazdasági tudás patikamérleg pontossággal

A szakképzettség birtokában a végzettek képesek munkájuk során: a közgazdasági, üzleti és a menedzsment szempontok érvényre juttatására, szakmailag megalapozott döntések meghozatalára, az üzleti kommunikációs és tárgyalási technikák aktív és hatékony alkalmazására, a stratégiai gondolkodás gyakorlatba ültetésére, a menedzsment technikák szervezeti sajátosságainak megfelelő alkalmazására, irányítói, vezetői és végrehajtói feladatkörök ellátására, modern stratégiai menedzsment technikák alkalmazására.

Szakfelelős oktató: Fazakas Gergely

Képzési idő félévekben: 4 félév

Képzés nyelve: Magyar

Telephely: Budapest

Tagozat: Levelező

Oktatás napjai: Péntek: 11.40 – 20.40 és Szombat: 8.00 – 17.00 kéthetente

Finanszírozás: önköltséges, 440.000 Ft/félév (A beiratkozás regisztrációs díja: 9.000 Ft)

A szakképzettség oklevélben szereplő megnevezése: Gyógyszerész-közgazdász

Még ennyi napig jelentkezhet:

Nap
Óra
Perc
Másodperc

Kiknek a jelentkezését várjuk?

Programunk minden egyetemi végzettséggel rendelkező számára elérhető, aki alapképzettsége mellé gazdasági ismereteket akar szerezni.

Felvételi követelmények:

Gyógyszerész oklevéllel rendelkezők vehetnek részt a képzésben.

A jelentkezéshez szükséges dokumentumok:

• felsőfokú végzettséget igazoló oklevél magyar és (ha van) angol nyelvű oldala

• szakmai önéletrajz

• motivációs levél

Szakfelelősi köszöntő

Jó pap – mérnök, orvos, jogász, gyógyszerész – holtig tanul, mondja a mondás. A jó szakembereknek nemcsak a szűk szakterületükhöz kell, hogy értsenek, de a határterületeken is el kell, hogy igazodjanak. A Corvinus Egyetem, mint Magyarország vezető közgazdasági egyeteme a gazdasági világban való eligazodáshoz nyújt fogódzót.

Önöktől, mint más tudományterületről érkező másoddiplomásoktól, nem egyenletek, modellek bebiflázását várjuk el. Azt reméljük, hogy a gyakorlatorientált képzésünkkel sikerül egy másfajta gondolkodásmódot, világképet közvetítetünk Önök felé. Bemutatni azt, hogy gondolkodik egy vállalat működéséről, a nyereségről és cash flowról vagy az értékképző tényezőkről egy gazdasági szakember. Oktatóink mind a gazdasági szférában is tevékenykednek, nemcsak tankönyvekből szerezték tudásukat. Nem gondoljuk, hogy Önök fogják a Siemens vagy a Pfizer pénzügyi terveit összeállítani, de azt igen, hogy átlássák egy kisvállalkozás gazdasági lehetőségeit és problémáit, vagy hogy megértsék, hogy egy nagyobb vállalatnál miről beszél a pénzügyes vagy a számviteles.

Ha belépnek hozzánk, egy új területre érkeznek, tele új ismerettel és kihívással. Minden tiszteletem az Önöké, hogy kipróbálják magukat egy új területen.

Fazakas Gergely

szakfelelős
egyetemi docens

A szak tanterve

FélévTantárgyTantárgy jellegeElőadó
1.KözgazdaságtankötelezőBakó Barna
1.VállalatgazdaságtankötelezőKazainé Ónodi Annamária
1.,2.
SzámvitelkötelezőMartin Kira
1.Kvantitatív módszerekkötelezőOroszné Csesznák Anita
1.Szervezet- és vezetéselméletkötelezőVaszkun Balázs
1.MarketingkötelezőSimon Judit
2.MarketingkutatáskötelezőSimon Judit
2.PénzügytankötelezőKürthy Gábor
2.Szervezeti magatartáskötelezőMilassin Anda és Kiss Csaba
2.DöntéselméletkötelezőKöves Alexandra
3.Gazdasági jog: adózáskötelezőBán Dániel
3.,4.Vállalati pénzügyekkötelezőFazakas Gergely, Száz János, Felföldi-Szűcs Nóra
3.StratégiakötelezőFelsman Balázs és Taródy Dávid
4.Környezeti menedzsmentkötelezőCsutora Mária és Kocsis Tamás

A diploma elvégzése után

Végzett hallgatóink átlátják egy kisvállalkozás gazdasági lehetőségeit, problémáit és megértik egy nagyobb vállalatnál miről beszél a pénzügyes vagy a számviteles. A fő tevékenységi területeiket még jobban el fogják tudni látni, ha gazdasági szakemberek szemével is látják a világot, ha az ő fejükkel is képesek gondolkodni. És persze minden szakmai területen van gazdasági pozíció is – gyógyszergyárak, patikák vezetőinél, mérnöki pályázatok résztvevőinél, iparvállalatok vagy kórházi vezetőknél vagy éppen gazdasági jogi problémák szakértőinél mind elvárás a közgazdasági végzettség.

vár a corvinus

Tudj meg mindent a felvételiről! Iratkozz fel hírlevelünkre!

GEN.:2022.10.07. - 19:21:43