A képzés célja, hogy a családi vállalkozásból érkező résztvevők (előd és/vagy utód, további családtagok) a lehető legrövidebb idő alatt megismerkedjenek a professzionalizáció részterületeivel, és saját vállalkozásukban professzionalizációs programot tudjanak elindítani. További cél, hogy a résztvevők helyzetjelentést és konkrét tanácsokat kapjanak a saját vállalkozásukról: mik azok a részterületek, amelyekben erősek, és amelyekre építeni tudnak, és melyek azok, amelyekben gyengébbek, ezért fejlesztésre van szükségük.
családi tulajdonban álló vállalkozások alapítói, tulajdonosai, jelenlegi vagy potenciális felső- és középvezetői. Képzésünkre rajtuk kívül várjuk azok jelentkezését is, aki külső szakértőként, tanácsadóként, coachként stb. folyamatosan segítik egy-egy családi vállalkozás sikeresebb működését, vagy akik a hazai magánvállalkozásokat kiszolgáló tágabb ökoszisztéma részeként (bankárok, ügyvédek, adószakértők, tranzakciós szakemberek) rendszeresen kapcsolatba kerülnek családi vállalkozásokkal.
Kérdés esetén írj a felnottkepzes@uni-corvinus.hu e-mail címre.
A képzés vezetője: Dr. Drótos György
A képzés oktatói:
Képzés hossza:
Képzés nyelve: magyar
Képzés időpontja:
A képzést a megfelelő számú jelentkező esetén indítjuk el.
Az oktatás jelenléti formában történik.
A professzionalizáció dimenzióknak bemutatása
Üdvözöllek a Családi vállalkozások professzionalizációja képzésen.
A képzésen a családi vállalkozások professzionalizációjának nemzetközileg ismert és a gyakorlatban is bizonyított modellje alapján szisztematikusan tekintjük át azokat a részterületeket, amelyek fejlesztést igényelhetnek. A résztvevők vállalkozásaik gyors diagnózisát követően egyéni akcióterveket készítenek, amelyeket az oktatók és a csoport többi tagjai közösen véleményeznek.
A képzés célja a szisztematikus gondolkodás kialakítása, különösen annak megértése, hogyan érdemes a családi vállalkozásunkról gondolkodni. A résztvevők megismerik a családi vállalkozások professzionalizálódásának különböző részterületeit, amelyek támogatják a saját vállalkozásuk tudatos fejlesztését.
A képzés során nemcsak a professzionalizáció alapvető területeit sajátítják el, hanem képessé válnak azonosítani a saját vállalkozásuk vagy munkahelyük szempontjából releváns dimenziókat. Emellett összekapcsolják a gyakorlati tapasztalataikat az elméleti tudással, ezzel megteremtve egyéni fejlődési útjukat a professzionalizáció felé.
Közel három évtizedes párhuzamos egyetemi és vezetői tanácsadói karrier után Prof. Dr. Horváth Péter felkérésére elkészítette a Corvinus Családi Vállalatok Központ megvalósítási tervét. A kezdetben két német alapítvány által finanszírozott Központot megalakulása óta, 2017-től vezeti. Az elmúlt években a Központ két-két éves programok keretében elvégezte a hazai családi vállalatok reprezentatív felmérését, illetve elemezte utódlásuk helyzetet. Jelenleg pedig a professzionalizációjuk vizsgálata zajlik. A Központ főként e kutatások révén számos hazai és nemzetközi tudományos publikációt, illetve gyakorlati ajánlást jegyez, valamint két munkatársa is sikeresen védte meg az e témakörben írt doktori értekezését. További négy doktori disszertáció elkészítése folyamatban van.
2024-ben szerzett doktori fokozatot a Gazdálkodástani Doktori képzés stratégiai menedzsment specializációján, a Budapesti Corvinus Egyetemen. Doktori témája a családi vállalatok professzionalizációja és versenyképessége. Jelenleg a stratégiai menedzsment tanszék munkatársa, valamint a Családi Vállalatok Központ tagja. Akadémiai jelenléte mellett aktívan dolgozik a versenyszférában is, éveken át menedzsment-tanácsadóként dolgozott és hazai családi vállalatoknak adott tanácsot, valamint multinacionális vállalatoknak (magyar és nemzetközi) egyaránt. Oktatási és kutatói tevékenysége mellett jelenleg a Unisys Corporation szenior változásvezetési tanácsadója.
Szakmai munkássága során már fiatalon elkezdett foglalkozni a családi vállalkozásokkal, melyhez korábbi Svájcban töltött egyetemi tanulmánya adott kiváló alapot, és hasznosítja az ott megszerzett tudást a gyakorlati életben és az oktatásban egyaránt. A (családi) vállalkozói gyakorlati tapasztalatait beleépíti az egyetemi előadásaiba is, összekapcsolva azokat az elméleti aspektusokkal. Jelenleg a Vállalkozásfejlesztés és -menedzsment Tanszék egyetemi tanársegédje, kutatási témája során a családi vállalkozások és a vállalkozói motiváció kapcsolatát vizsgálja, továbbá tagja a Corvinus Családi Vállalatok Központnak. Fontosabb oktatott kurzusai közé tartoznak alap- és mesterszakos, szakirányú továbbképzéses tárgyak is, vállalkozásindítás, vállalkozásfejlesztés és családi vállalatok témában.