European Public Policy Seminar Series – 1: European foreign and security policies in light of the Russian aggression of war on Ukraine

Új, elsősorban európai uniós közpolitikai kérdésekre fókuszáló, nyilvános online előadás-sorozat indult a Gazdaság- és Közpolitika Intézet szervezésében. Első alkalommal, 2022. május 5-én 17 órától az európai biztonságpolitika aktuális kérdéseiről beszélgettek felkért előadóink az Ukrajnát ért orosz háborús agresszió tükrében.

Kapcsolódó posztok

Előadóink voltak:

Otilia Dhand, a Teneo Consulting ügyvezető igazgatója, politikai kockázatelemző (Brüsszel)

Ulrich Schlie, az Universität Bonn, Center for Advanced Security, Strategic and Integration Studies (CASSIS) igazgatója, a bonni egyetem professzora (Henry Kissinger Chair for Security and Strategic Studies at the Institute for Political Science and Sociology)

Thomas Weber, a University of Aberdeen professzora (Chair in History and International Affairs, School of Divinity, History, Philosophy & Art History)

A beszélgetés házigazdája Ádám Zoltán egyetemi docens, a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdaságpolitika és Munkagazdaságtan Tanszékének vezetője volt.

A beszélgetés helyszíne az egyetemi Microsoft Teams online kommunikációs rendszer volt. Kapcsolat: Emile Deporte (emile.deporte@stud.uni-corvinus.hu).

A szeminárium bevezető diasora innen tölthető le.

GEN.:2024.04.26. - 13:26:58