Több mint tíz Corvinus-alumni került kormányzati döntéshozó pozícióba

A Budapesti Corvinus Egyetemnek régóta vállalt küldetése, hogy felelősen gondolkodó, multidiszciplináris szemlélettel rendelkező és a jövőre nyitott vezetőket képezzen. Az egyetemen végzett hallgatók ezért nemcsak az üzleti szférában, hanem az államigazgatásban közéleti vezetőként is kamatoztatni tudják tudásukat. Az egyetem hazai gazdasági életben és a közéletben betöltött fontos szerepét mutatja, hogy a rendszerváltás óta — különböző kormányokban szolgálva — több mint 50 miniszter került ki a Corvinusról és jogelőd intézményeiből.
Nincs ez másként a május elején megalakult új magyar kormány esetében sem, örömmel konstatáltuk, hogy az új kormány öt minisztere szerezte diplomáját a Budapesti Corvinus Egyetemen vagy jogelődjén. Szeretettel gratulálunk, és a munkájához sok sikert kívánunk:
- Lannert Judit gyermek- és oktatásügyi miniszternek
- Orbán Anita külügyminiszternek
- Kármán András pénzügyminiszternek
- Pósfai Gábor belügyminiszternek
- Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszternek
Bár az új kormány államtitkári névsora még nem teljes, az eddig kinevezettek között is szép számmal találunk Corvinus-alumnit. Gratulálunk volt hallgatóink államtitkári kinevezéséhez: Kelemen Ágnesnek, Pettkó-Szandtner Juditnak, Szabó-Tóth Kinga Dórának, Barabás Gyulának, Bíró-Nagy Andrásnak, Porcher Áronnak és Szabó Mátyásnak.