Ugrás a fő tartalomra
Vissza2025.07.02.

Csapatmunka a középpontban: hogyan épített a Corvinus az analízisre és a csapatdinamikára a CIBCC-n?

Négy alapszakos hallgató képviselte a Budapesti Corvinus Egyetemet a rangos CIBCC 2025 esettanulmányi versenyen Thaiföldön, ahol összetett üzleti kihívásokat oldottak meg, az erős csapat dinamikájukra alapozva, és így negyedik helyet szereztek saját divíziójukban, miközben értékes nemzetközi tapasztalatokat szereztek.
Budapesti Corvinus Egyetem

Május 19. és 23. között zajlott a Chulalongkorn International Business Case Competition (CIBCC) Bangkokban és Hua Hinben, Thaiföldön. A versenyt idén is két helyszínen rendezték meg, ami még izgalmasabbá tette az eseményt a világ minden tájáról érkező csapatok számára. A Corvinus csapatát Balogh Csenge, Pongrácz Alexandra, Szalay Henrik és Stósz Norbert alkotta, akik a világ vezető csapataival versenyeztek, és divíziójukban a negyedik helyen végeztek. A versenyt az RSM nyerte, akik a Corvinus csapatával azonos „mindent vagy semmit” divízióból jutottak a döntőbe. 

A csapatot Dr. habil. Stocker Miklós, a Vezetéstudományi Intézet vezetője választotta ki és készítette fel. A hallgatók a Cases on International Business Strategy (CIBS) és a Cases in Business Strategy (CBS) kurzusok elvégzése után jutottak el az alapszakos Case Track program végére, és ezzel kapták meg a lehetőséget, a nemzetközi versenyen való indulásra. A felkészülés során a hangsúly a gyakorlati együttműködésen és a csapategység kialakításán volt. Összesen hat esettanulmányt dolgoztak fel, az utolsó kettő már a verseny cégeihez kapcsolódott. Henrik így foglalta össze a felkészülési időszakot: 

Több felkészítő esetet oldottunk meg, próbáltunk összeszokni és megtalálni egymás ritmusát. Nemcsak szakmailag fejlődtünk, hanem egy igazán összetartó csapattá is váltunk.” (Szalay Henrik) 

A CIBCC verseny két intenzív fordulóból állt. Az első, egy 8 órás eset volt, amelyet egy 10 perces prezentáció és 10 perces kérdezz-felelek követett. Ennek középpontjában a Phyathai Kórházcsoport marketingstratégiájának megalkotása állt. A második egy 24 órás kihívás volt, amelyben 15 perces előadás és további 10 perces Q&A zárta a fordulót. Ennek célvállalata, Délkelet-Ázsia egyik vezető festékgyártója, a TOA Paint volt. A csapatoknak TOA vietnámi piaci jelenlétének jelentős erősítésére kellett stratégiát kidolgozniuk. 

A sorsolás után tudtuk, hogy ebből a divízióból továbbjutni – ahol a legelismertebb, globális versenytapasztalattal rendelkező csapatokkal kerültünk össze – kiemelkedő teljesítményt igényel, és sejtettük, hogy a divízió győztese valószínűleg a végső győztes is lesz. (Stocker Miklós) 

A zsűri elismerően nyilatkozott a Corvinus-csapat elemző munkájáról:  

A zsűri kiemelte, hogy az elemzésünk annyira alapos és megalapozott volt, mintha évek óta az adott cégnél dolgoznánk. Nagyra értékelték a mélyreható megértésünket – ez igazán inspiráló visszajelzés volt. (Pongrácz Alexandra) 

Az első esetben merész megoldást választottunk, ami nagy siker is lehetett volna – ha a zsűri elfogadja, amit sajnos nem tett. Ebből tanulva a második esetben egy összetett, de alacsonyabb kockázatú stratégiát mutattunk be, amire nagyon büszke vagyok. Az RSM csapata két lenyűgöző prezentációt hozott: konzervatív stratégiáik mellett egy-egy formabontó elemet is beépítettek, és üzleti informatikai tudásukat is kamatoztatták – teljesen megérdemelték a győzelmet, ami sorozatban a negyedik volt a nemzetközi mezőnyben. (Stocker Miklós) 

A Corvinus csapat végig nagy hangsúlyt fektetett a csapatdinamikára. A feladatokat a tagok erősségei szerint osztották fel, és nemcsak hatékonyan dolgoztak együtt, hanem mély személyes kapcsolatokat is kialakítottak. Többen elmondták, hogy ez volt az egyik legjobb csapat, amellyel valaha dolgoztak. Norbert így fogalmazott: 

A csapatmunka egyszerre volt profi és élvezetes. Jól kiegészítettük egymást, és mindig volt bennünk annyi, hogy közben jót nevessünk is egy jót – ez pedig rengeteget dobott az általános hangulaton és az együttműködés minőségén. (Stósz Norbert) 

Összességében a csapat elégedetten távozott a CIBCC-ről: emberileg és szakmailag is sokat fejlődtek. Megtanulták, hogy a kölcsönös bizalom és tisztelet mennyire meghatározó a versenyhelyzetekben. Mindannyian egyetértettek abban, hogy az egymás iránti támogatás segítette őket a nyomás alatti teljesítésben. 

Mi volt számomra a legnagyobb tanulság? Fantasztikus érzés olyan csapatban lenni, ahol tényleg számíthatunk egymásra, nyugodtan, tisztán meg tudjuk beszélni a dolgokat – bármikor. Ez a fajta kapcsolódás számomra aranyat ér. (Pongrácz Alexandra) 

Az eredményeket visszatekintve a csapat elégedett volt a teljesítményével. Csenge így fogalmazott a záróünnepség utáni hangulatról: 

Vannak dolgok, amelyekre egyszerűen nem lehet előre felkészülni – de mindenért a környezetet hibáztatni ostobaság. A legfontosabb, hogy higgy magadban, tanulj az eredményekből, és tarts objektív szemléletet – ne vedd túl a szívedre, akár elégedett vagy, akár nem. (Balogh Csenge) 

A csapat hálás volt a lehetőségért, hogy a világ legígéretesebb fiatal tehetségeivel versenyezhetett. A verseny szakmai kihívást, kapcsolatépítési lehetőségeket és maradandó élményeket is hozott számukra. 

Gratulálunk Alexandrának, Csengének, Henriknek, Norbertnek és mentoruknak, Dr. Stocker Miklósnak! Külön köszönet illeti a Case Track oktatóit, a gyakorló prezentációk zsűritagjait, valamint a CCTC mentorokat, akik segítették a csapat fejlődését. Izgatottan várjuk, merre visz minket a következő verseny! 

Vágólapra másolva
×