Ugrás a fő tartalomra
Vissza a főoldalra

Rangos globális hálózathoz, a QTEM-hez csatlakozik a Corvinus

2024-11-12 10:46:00

Az összes tagintézmény egyhangú támogatásával a Budapesti Corvinus Egyetem október végén belépett a QTEM nemzetközi felsőoktatási szövetségbe, amely kiváló egyetemeket, hallgatókat és nemzetközi vállalatokat fog össze a világ minden tájáról. A Corvinus hamarosan megkezdi a toborzást a programba a legjobb diákjai között.
Budapesti Corvinus Egyetem

A Corvinus Magyarországról egyetlenként a 23. egyetem lett abban az elit felsőoktatási hálózatban, amelynek tagja többek között a svájci HEC Lausanne, a japán Waseda Egyetem, az Amszterdami Egyetem (UVA) vagy a Müncheni Műszaki Egyetem (TUM). A nemzetközi szervezet teljes akadémiai partnerhálózata a marokkói Rabatban október 25-26-án megrendezett éves találkozóján a hivatalosan, egyhangú támogatással üdvözölte a Budapesti Corvinus Egyetem társulását. 

A QTEM hálózat fő célja, hogy a csatlakozott egyetemekről kiválasztott hallgatók számára elősegítse mind a kvantitatív készségeik, mind vezetői képességeik fejlesztését. A QTEM angol betűszó, jelentése: kvantitatív technikák a közgazdasághoz és a menedzsmenthez (Quantitative Techniques for Economics and Management). Diákok számára a program térítésmentes. 

A Rabati Üzleti Iskolában tartott QTEM közgyűlésen Bruno van Pottelsberghe, a Corvinus rektora, a QTEM kezdeményezője büszkeségét fejezte ki az új partnerség kapcsán:

Megtiszteltetés a Corvinus számára, hogy csatlakozhatunk a QTEM-hálózathoz. Egyetemünk teljes mértékben osztja a QTEM alapértékeit, és a partnerség kiváló lehetőség a Corvinus számára a további nemzetköziesítéséhez, az akadémiai hálózatépítéshez, a hallgatóink tudományos és kulturális tapasztalatcseréjéhez, valamint elemző- és interperszonális készségeinek új szintre emeléséhez.

A QTEM programba felvett hallgatók egy vagy két félévet külföldi partneregyetemeken töltenek, exkluzív képzést kapnak az adattudomány és a digitális vezetés területén, vállalati gyakornoki programban is részt vehetnek, pl. az Amazonnál vagy a Milenium Banknál. Lehetőségük lesz kipróbálni magukat a QTEM adatkihívási versenyében is, ahol iparági vezető vállalatok valós adatkészleteit elemzik, például a Cartier óragyártó, a Keyrock pénzügyi szolgáltató és az Engie energiaipari multi jóvoltából, és közben olyan készségeket gyakorolnak az adatelemzés, a problémamegoldás és az együttműködés terén, amelyeket a munkáltatók világszerte nagyra értékelnek. A csereprogram kölcsönös, a Corvinus kiváló egyetemekről várja a tehetséges hallgatókat egy szemeszterre Budapesten. 

A Corvinus a 2025-ös csereprogramra január elejéig várja a hallgatói jelentkezését. Az egyetem számos további nemzetközi képzési lehetőséget is nyújt számukra. Tagja például az elit üzleti képzési hálózatának, a CEMS-nek, és széles a kínálata a kettősdiploma-programokban is KEDGE-től Portóig.

Vágólapra másolva
X
×