Országos német nyelvű középiskolai vitaverseny döntője a DSG társszervezésében

A „Jugend debattiert” (Vitázik a világ fiatalsága) program 2001-ben indult Németországban, és mára Európa, Amerika és Ázsia számos országában népszerűsíti a vitakultúrát és a demokratikus párbeszédet. Az idei országos döntőnek a Budapesti Corvinus Egyetem adott otthont. A versenyt több nemzetközi szervezet és intézmény közösen szervezte, a házigazda szerepét a DSG töltötte be.
A döntőben a résztvevők azt a kérdést vitatták meg, hogy be kellene-e tiltani Magyarországon a 16 év alatti fiatalok számára a közösségi média használatát. A verseny győztese Tóth Luca Eszter (Budapesti Osztrák Iskola), második helyezettje pedig Sekovanic Vera (ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium, Budapest) lett. Ők képviselik Magyarországot a berlini nemzetközi fordulón, ahol több mint 17 európai ország diákjai vitatják meg német nyelven a legfontosabb társadalmi és politikai kérdéseket.