Ugrás a fő tartalomra

Legyen a tudás a karriered! – Jelentkezz doktori iskoláink egyikébe

2024-02-01 13:05:00

Gondolkodtál már, mihez kezdj a mesterdiploma után? Ha nem szeretnél megállni itt a tanulásban, akadémiai pályán képzeled el magad vagy szívesen mélyednél egy témában, a Corvinus Doktori Iskolái várnak téged.

A Corvinus doktori képzései mindenekelőtt arra készítenek fel, hogy – akár nemzetközi szinten is – sikeres kutatóvá válj. Négy doktori iskola működik a Corvinuson, amelyek egyikét elvégezve akár akadémiai, akár szakértői pályára léphetsz.

Hoztunk nektek néhány érvet, miért érdemes doktori képzésen folytatni tanulmányaidat:

1. A doktori a fokozat az egyetemi képzés megkoronázása
  2. Elmélyülhetsz egy téged érdeklő témában
  3. Részt vehetsz külföldi konferenciákon
  4. A Corvinus Doktori Ösztöndíj 300 ezer forintra egészíti ki az állami ösztöndíjat
  5. Doktoranduszként akár Budapest belvárosi kollégiumában lakhatsz

A jelentkezés

Idén egy új felületen, a DreamApply rendszeren keresztül tudsz jelentkezni hozzánk doktori képzésre. A felület ezen a linken érhető el.

Jelentkezési időszak: március 1-18.

Általános felvételi követelmények

• Egyetemi, illetve azzal egyenértékű akkreditált mesterképzésben megszerzett oklevél
  • Angol nyelvből „B2” szintű nyelvtudás
  • Javasolt, de nem kötelező az adott tudományágban szerzett diploma
  • Előny TDK helyezés és az OTDK díj

Legyen a tudás a karriered, és indítsd tudományos pályádat a Corvinuson!

GEN.:2024.03.01. - 10:42:40