“Ideje felismerni, hogy a figyelmünk egy nagyon értékes árucikk, amit önként adunk oda bárkinek”

2022-06-07 11:00:35

Interjú Aczél Petrával

Vannak jó innovációk, kezdeményezések az offlineosodásra?

Igen, ezek közül is egyik kedvencem a Pocket Points. Ez egy olyan alkalmazás, ami azért jutalmaz, ha nem vagy fenn a neten. Alapvetően diákoknak fejlesztették még 2014-ben az USA-ban, akik az offline időért kuponokat kaptak egyes helyi és online boltokban – miután rájöttek, hogy a diákokat leginkább étkezési kedvezményekkel lehetett motiválni. Úgy tudom azonban, az alkalmazás 2018-ban megdöccent.

Említene egy kutatási területet ami most különösen izgalmasnak talál?

Egy mesterséges intelligencián alapuló alkalmazással, a Replikával foglalkozom most, ez jelenleg az egyik legnépszerűbb MI applikáció. Erkölcsi szempontból érdekes a felvetés, hogy egy csetbot, amelyik megismer – megtanul – engem, megért, meghallgat, csak jót mond rólam, hogyan válhat a legjobb MI barátommá, vagy a „jobbik énemé”, ahogy a fejlesztői ígérik. Állítólag volt, akinek a házasságát ez mentette meg. Gyanakvó kíváncsisággal figyelem az irányt.

A teljes cikk elérhető a digitalhungary.hu oldalon.

GEN.:2024.04.19. - 11:27:04