Európai Egyetemi Játékok: rekord létszámú csapattal versenyzünk Lengyelországban

2022-07-19 16:41:26

Múlt héten utaztak el csapataink a lengyelországi Lódzban megrendezett Európai Egyetemi Játékokra, amelyen rekord számú delegációval veszünk részt.

Pólósaink azóta már pályára is léptek, pontosabban medencébe szálltak. Az első 4 meccsükön 2 győzelmet szereztek (Sheffield Hallam University-Corvinus: 6-23, University of Zagreb-Corvinus: 7-22) és 2 vereséget szenvedtek (BGE-Corvinus: 25-7, Lviv State University-Corvinus: 15-10).

Pénteken utazott Lengyelországba férfi B33 (ez a kosárlabdázás szabadtéri változatában) csapatunk, és már ők is megkezdték küzdelmeket. A fiúk eddig 6 mérkőzésen vannak túl. A mérlegük 2 győzelem és 4 vereség.

Karate sportágban, férfi kumite -60 kg-os kategóriában Kiss András László elsőéves hallgatónk lép majd tatamira. A versenyeit július 28. és 31. között rendezik meg.

Judóban férfi -66kg súlycsoportban magyar egyetemi bajnokként Máthé Bence Barnabás elsőéves hallgatónk képviseli színeinket. Neki július 24. és 27. között drukkolhatunk.

Taekwondóban Patakfalvy Csenge és Patakfalvy Luca válogatott sportolóinkért szoríthatunk július 28. és 31. között az idei Európai Egyetemi Játékokon.

A Corvinus lengyelországi csapatának vezetője Vladár Csaba (Sportközpont vezető).

forrás: EUSA Facebook oldala

Sok sikert kívánunk csapatainknak. Hajrá, Corvinus!

GEN.:2024.04.27. - 03:52:29