Díjaztuk legkiválóbb hallgatóinkat

2022-10-11 16:02:50

Ünnepélyes keretek között adtuk át a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat elnyert hallgatók oklevelét.

Összesen 25 corvinusos hallgatónak adományozott a Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter – mint a kormány felsőoktatásért felelős tagja – Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat. Az október 7-i ünnepségen Dr. Vas Réka oktatási rektorhelyettes képviselte az Egyetemet. A köszöntője után – az oklevelek átadása mellett – egyenként gratulált a díjazottaknak, zárásként pedig egy pezsgős koccintáson volt lehetőség a kötetlen beszélgetésre.

Az ösztöndíjat kimagasló teljesítményt nyújtó hallgatók kaphatják meg, és egy teljes tanévre, azaz 10 hónapra lehet elnyerni. Az ösztöndíj elbírálása során fontos szempont a pályázó tanulmányi eredménye, valamint a szakmai és közösségi tevékenysége. A pályázatot az oktatási rektorhelyettes írja ki, a pályázatok ellenőrzését és rangsorolását pedig a Hallgatói Szociális Bizottság végzi. Az ösztöndíj adományozásáról végül az illetékes miniszter dönt.

GEN.:2024.03.29. - 06:38:27