A Rajk csapata nyerte meg a Pécsi Menedzsment Esettanulmányi Versenyt

2022-11-30 11:30:39

A második alkalommal megrendezett versenyt a Rajk Szakkollégium tagjai, Kovács Georgina, Orova Katinka, Somosi Fanni és Muzslai Barnabás nyerték meg.

A háromfordulós verseny döntője három napon át zajlott, melynek során egy valós üzleti problémát kellett feldolgozniuk és prezentálniuk a csapatoknak. Az egész országból és Erdélyből is érkeztek csapatok Pécsre, a döntőbe jutott négy csapat közül pedig a Corvinus hallgatói hozták el az első helyezést.

Az eset egy pécsi vállalat ellátási láncainak összeomlásával és a megemelkedett működési költségekkel kapcsolatos problémákat dolgozta fel, a megoldásokat pedig a vállalat vezetői is zsűrizték.

A csapat tagjai nem először dolgoztak együtt, korábban a Rajk Szakkollégium tevékenységeiben és más versenyeken vettek részt közösen. Nem jelentett kihívást az éjszakába nyúló közös munka sem, a szakkollégiumi hétköznapok ugyanis erre jól felkészítik a hallgatókat a kollégisták szerint.

GEN.:2024.04.30. - 02:03:14