A Corvinus Science Shop és a Közpolitika Tanszék megkezdte együttműködését

2023-06-15 09:41:00

A tavaszi szemeszterben a Corvinus Science Shop és a Közpolitika Tanszék megkezdte együttműködését, melynek célja, hogy az egyetemi hallgatókat közelebb hozzuk valós társadalmi kihívásokhoz. A Science Shop a tudomány és a társadalom párbeszédét erősíti azáltal, hogy civil szervezetek, informális közösségek kérdéseit csatornázza be egyetemi kurzusokba. A képzés során így a diákok valós szervezetek valós problémáira dolgoznak ki megoldásokat az oktatókkal, kutatókkal, kérdezőkkel közösen.

A hallgatók a tanszékünk népszerű „Marketing and Fund Development in Nonprofit Organizations” című választható tárgya keretében az Igazgyöngy Alapítvány aktuális forrásteremtési dilemmáira dolgoztak ki javaslatokat. A szervezeti diagnózist követően a diákcsoportok a rendszeres adományozók számának növelésére, valamint a surányi gyerektábor létrehozásához szükséges vállalati és magánadományok megszerzésére hoztak ötleteket és dolgoztak ki részletes terveket. A visszajelzések alapján mind a diákok, mind az Alapítvány számára hasznos és motiváló volt az együttműködés, amit a tervek szerint a következő tanévben is folytatni fogunk.

GEN.:2024.04.29. - 05:03:27