Diákfilm-válogatás a Szociofilm kurzusról – 2010-2020

Online esemény
Belépési díj: pl. 4000/fő
Információ: +36 1 234-56-78 / llet2003@gmail.com

Mi leszek, ha már nagy vagyok? Hol élünk? Mihez kezdünk magunkkal? Mitől élünk jól vagy éppen rosszul? Ehhez hasonló kérdésekre keresik a választ fiatal szociofilmeseink. A Budapesti Corvinus Egyetemen tartott Szociofilm kurzus keretében készült 10-20 perces rövidfilmeket december elején ismerheti meg a közönség.

A szociofilm (angolul: visual anthropology) a mindennapi életünket bemutató dokumentumfilm típus. A diákfilmeknél nincs további műfaji korlát vagy megkötés. Egy érdekes ember portréja vagy egy rendkívüli élethelyzet, vagy a saját pályakezdésünk, útkeresésünk nehézségei – ezek a vissza-visszatérő motívumok az elmúlt évek szocio-diákfilmjeiben. A változatos filmes technikával, sokszor amatőr megoldásokkal, költségvetés nélkül készült filmek kiemelkedő értéke a fiatalok őszinte érdeklődése, a lelkesedés és a játékos szellem, és a megindító ragaszkodás szerteágazó témáik szereplőihez, akik mi vagyunk, a mindennapi emberek.

Moderál: Letenyei László
Kövesd élőben: Facebook, Zoom