Corvinus Anno – Október 23.

Az 1956-os forradalom előestéjén fontos szerepe volt a Corvinus elődintézményének. Október 22-én nagygyűlést tartottak a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen, ahol a tanárok, diákok és munkásfiatalok egy hosszú és szenvedélyes vita eredményeként egy 22 pontból álló követelést fogalmaztak meg.
A teljes röpirat itt található

A korabeli képen egyetemi hallgatók tűzik ki a nemzeti színű kokárdákat. A felvétel a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem (ma Budapesti Corvinus Egyetem) előtt készült 1956. október 23-án.

Fotó: MTI/Munk Tamás (Az ’56-os röplapot az Országos Széchényi Könyvtár engedélyével tettük közzé.)

On the eve of the 1956 revolution, the predecessor institution of Corvinus played an important role: on 22nd October, a general meeting was held at the Karl Marx University of Economic Sciences, where teachers, students and young workers formulated a 22-point claim as a result of a long and passionate debate.

You can find here the whole claim

Október 23

GEN.:2024.04.19. - 11:24:55