Adatvizualizációs verseny

A Budapest Corvinus Egyetem Informatikai Intézete a Bixpert Kft. támogatásával Adatvizualizációs versenyt szervezett 2021 novemberben. Célunk elsősorban olyan tehetségek felkutatása volt, akik jeleskednek az adatok mögött rejlő összefüggések feltérképezésében és ezeket képesek látványos vizualizációk formájában bemutatni. A versenyen választható témák a világ fejlettségi mutatóinak elemzése, a föld felmelegedése/környezetvédelem, és a COVID-19 voltak. Minden témához megadtuk az elemzéshez szükséges adatokat.

A versenyben 21 csapat 41 versenyzője vett részt.

A beküldött munkákat a Bixpert munkatársaiból és egyetemi oktatókból álló szakértő zsűri értékelte és választotta ki a legjobb, leginkább innovatív pályaműveket.

Az eredményhirdetést december 3.-n tartottuk. Az első három helyezett pályamunka szerzői:

1. Helyezett: Maschek Ervin, Toldy Csaba
  2. Helyezett: Szuromi Réka
  3. Helyezett: Berghammer Anna, Kolonics Márton, Podobni Péter

Az első helyezett vizualizáció El Salvador US dollárra való átállását, és a Bitcoin hivatalos fizetőeszközkénti bevezetését mutatta be.

A 2. helyezett versenyző a világ fejlettségi indexeit elemezte, teljes képet nyújtva az egyes országokról és régióról.

A 3. helyezett csapat szintén a világ fejlettségi indexeit vizsgálta, a jövedelmi csoportok, a régiók és az országok fejlettségei között összefüggésre helyezve a hangsúlyt.

A verseny első 10 helyezettje:

HelyezésCsapattag 1Csapattag 2Csapattag 3
1Maschek ErvinToldy Csaba