2021. évre vonatkozó adókedvezmény nyilatkozatok leadása. Határidő: 2021. január 20.

2021. évre vonatkozó adókedvezmény nyilatkozatok leadása.

A 2021. évre vonatkozó adókedvezmény nyilatkozatok már letölthetők az Egyetem honlapján, illetve a NAV oldalán keresztül.

Kérjük, a 2 db példányban kinyomtatott, kitöltött és eredeti példányban aláírt (nem fénymásolt) dokumentumokat legkésőbb 2021. január 20-ig juttassák el a Bér- és Munkaügyre (C épület, VI. emelet 620. iroda, H-CS: 9.00-15.00 között, P: 9.00-13.00 között) személyesen vagy belső postával.
Kitöltendő nyilatkozatok (csak a nyilatkozóra érvényes dokumentumokat kell kitölteni és leadni):

• Személyi kedvezmény adóelőleg-nyilatkozat
  • Családi adókedvezmény nyilatkozat*
  • Első házasok kedvezményéhez adóelőleg-nyilatkozat
  • Négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye nyilatkozat

* A családi adókedvezmény nyilatkozat kitöltésénél különösen felhívjuk a figyelmet az alábbiakra:

• amennyiben a családi kedvezményre több magánszemély (házastárs/élettárs is) jogosult lehet, mindenképpen KÖZÖS nyilatkozatot kell tenniük még abban az esetben is, ha a kedvezményt teljes egészében csak az egyik jogosult érvényesíti. Azaz a jogosultak között az érvényesíthető összeg 0/100 százalékban történő felosztása is „közös érvényesítésnek” minősül. Tehát a kedvezményre jogosult házastársának/élettársának is mindenképpen ki kell tölteni a II. blokkot, még akkor is, ha ő nem veszi igénybe a kedvezményt (így igazolja aláírásával a kedvezmény érvényesítésének tudomásulvételét);
  • az „egyedül” érvényesítés jelölését csak az teheti meg, akinek nincsen házastársa/élettársa, azaz egyedülálló.

A nem a fentieknek megfelelően kitöltött nyilatkozatokat javításra visszaküldjük a nyilatkozónak. A munkáltató által javított nyilatkozatot nem áll módunkban elfogadni, kizárólag a nyilatkozó módosíthatja a tartalmát (pl. a lap szélén jelezve és aláírva a javítást).

Bér és Munkaügy: Turza Gyuláné Kati gyulane.turza@uni-corvinus.hu ,Tamás Istvánné Zsuzsa istvanne.tamas@uni-corvinus.hu

GEN.:2024.07.27. - 01:56:26