ONLINE infó – minden, amit tudnod kell az otthoni nyelvvizsgáról!

2021-től ONLINE is letehető a nyelvvizsga a Corvinus Nyelvvizsgaközpontban!

2021-től ONLINE, vagyis OTTHONRÓL is tehetőnyelvvizsga a Corvinus Nyelvvizsgaközpontban!

Tegyél Te is Corvinus Nyelvvizsgát az otthonodból!

A hagyományos, papíralapú vizsgák mellett 2021.januártól ONLINE vizsgát is szervezünk, melyek szerkezete, feladatai,időbeosztása és pontozási rendszere megegyeznek a már jól ismert papíralapúvizsgáinkkal, de a sikeres vizsga letételéhez ki sem kell lépned aszobádból 😊

Miben hasonlít és mibenkülönbözik az Corvinus ONLINE vizsga a „személyes” nyelvvizsgától?

Kényelmesebb, hiszen nemkell utaznod, várakoznod. A megszokott környezetedben zavaró tényezők nélküllehet vizsgázni, minimalizálva a kizökkenés lehetőségét. Kevesebb stressz,eredményesebb teljesítmény!

Mivel a vizsgafeladatok felépítése,időbeosztása és pontozása megegyezik a papíralapú, hagyományos vizsgákkal, mindkét vizsgatípusról ugyanolyan, teljesenegyenértékű államilag elismert nyelvvizsgabizonyítványt kapsz.

A következő linken megnézheted, milyen időpontokban tartjuk vizsgáinkat és jelentkezni is itt tudszhttps://bce.nyelvvizsgajelentkezes.hu/

Nem kell a kézírásodolvashatóságával sem törődnöd, és bármikor, akárhányszor javíthatod, amitírtál, csak a legutolsó, végleges választ értékeljük.

Jelentkezz hozzánk, és vizsgázz teis otthonról!

Eszközök, amikre szükséged lesz:

• Kamerával, mikrofonnal és hangszóróval rendelkező asztali számítógép vagy laptop – ezen fogsz vizsgázni, így ez lesz az elsődleges eszközöd
  • Kamerával rendelkező okostelefon, tablet, vagy laptop a hátsó-oldalsó kép és hangközvetítéshez – ez lesz a másodlagos eszközöd, amin a vizsgák alatt a másodlagos képet fogod közvetíteni
  • Megbízható internet kapcsolat (+ javasolt a mobileszközök folyamatosan töltése)

Ezeket töltsd majd le:

a ) Safe Exam Browser (SEB)

b) a konfigurációs fájlt, amiről a vizsgafelületetindítani tudod

c) ZOOM videó konferencia alkalmazás: https://zoom.us/download

Letöltéshez a konkrét linket a jelentkezési oldalon  a Tájékoztató füzetben találod:

Legalább 5 munkanappal az első vizsgaesemény előtt belépve a vizsgafelületre elkell végezned az azonosításhoz szükséges feltöltéseket és tennivalókat (személyiazonosító okmány, arckép és helyszínkép feltöltése, billentyűzetminta ésegérmozgás minta adása).

Rendezd be a saját „vizsgatermedet”!

A vizsgahelyszínt úgy rendezd be, hogy kényelmesentudj vizsgázni, és ne zavarjon senki a vizsga közben (pl. ne járjon átsenki a szobán)

A vizsga közben a két kamera folyamatosan fogjaközvetíteni a képet és a hangot rólad és az éppen zajló vizsga idejealatt nem hagyhatod el helyedet.

• Az elsődleges képet és hangot az elsődleges eszközöd web kamerája, vagy a számítógéphez csatlakoztatott web kamera biztosítja, amely szemből fog felvenni.
  • A másodlagos eszközről felvett videó kép, hátulról, oldalról fog venni Téged (ehhez támaszd ki pl. az okostelefont kb. 1.5 méter magasságban egy polcon vagy akár egy háztartási létrán)

A vizsgák közben a közvetlen környezetedben nem tarthatsz előre kidolgozott nyelvi mintákat, segédleteket, szótárt, az írásbeli vizsgán jegyzeteket nem lehet készíteni (készíts be a vizsgára enni és innivalót, mert a vizsga alatti rövid szünetekben nem biztos, hogy ki tudsz menni a konyhába is, csak vigyázz, ne borítsd rá a billentyűzetre.😊).

A szóbeli vizsgán a felkészülési időt igénylő feladatok esetében az előre bekészített max. 2 üres lapra jegyzetelhetsz. A jegyzetlapokat a bizottság kérésére jól léthatóan be kell mutatni.

Szótározásra nyomtatott szótárt, vagy a vizsgarendszerbe beépített elektronikusszótárt (Akadémiai Kiadó) tudod használni.   A https://www.szotar.net/oldalon 2 órás próbaverzióban ki tudod próbálni az adatbázist, így megismerheted a szótárak tartalmát még vizsgázás előtt.

A vizsga nyelvének megfelelő billentyűzet használatáról, vagy abillentyűzet adott nyelvre való átállításáról saját magadnak kell gondoskodnod.

(Pl: Az orosz nyelv esetében a kétnyelvűség miatt a vizsgán mind cirill,mind latin betűs billentyűzethasználatra szükséged lesz)

Próbáld ki milyen a vizsga felülete!

Lehetőséged lesz kipróbálni az írásbeli és abeszédértés (auditív) vizsgát. A vizsgák indítását a „VIZSGAKIPRÓBÁLÁSA” feliratú gombra kattintva tudod megtenni. Kérjük,hogy mindenképpen próbáld ki a vizsgafelületet, hogy ne avizsgán találkozz vele először.

Konzultálj velünk!

Webináriumot minden héten tartunk majd, melyre avizsgafiókodban található gombra kattintva kapcsolódhatsz majd be.

Corvinus Nyelvvizsga online vizsga

GEN.:2022.01.25. - 17:30:05