2019-.1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00022

Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma

Projekt időtartama: 2020.01.01– 2021.06.30

A támogatás összege: 112.449.685, – Ft

A Projekt tartalmának bemutatása:
A napjainkat jellemző változások dinamikája az egyetemeket is változásra kényszeríti. Ez az alkalmazkodási kényszer a Budapesti Corvinus Egyetem számára lehetőség is egyben.

A BCE pályázatának egyik kulcseleme az egyetem és környezete kapcsolatrendszerének és együttműködésének erősítése, a változó kihívásoknak való adaptív válaszképesség, melyhez kapcsolódóan kulcsfogalmak a vállalkozókészség, a tudás- és technológia transzfer, a társadalmi partnerekkel való együttműködésben végzett kutatás-fejlesztés és innovációs tevékenység.

A vállalatok érdeklődése a BCE tudásterületei iránt azt mutatja, hogy szükség van az e területen való összehangolt tudástranszfer tevékenységek dinamikus fejlesztésére. A jelenleg zajló tématerületi kutatások és a székesfehérvári campuson elindított, a már meglévő vállalati kapcsolatok, képzési és kutatásfejlesztési programok jelentik a bázist.

A pályázat által lehetővé váló tevékenységek:
  • A technológia- és tudástranszferért felelős szervezeti egység létrehozása
  • Az intézményi tudásmenedzsment helyi adatbázisának létrehozása
  • Szellemitulajdon-kezelési (IPR) szabályzat naprakésszé tétele
  • A vállalatoknak üzleti alapon nyújtott KFI

• Az egyetem KFI kapacitásainak és a KFI tevékenységek produktumainak naprakész nyilvántartása és hasznosíthatósági vizsgálata
  • Szellemitulajdon-védelmi tudatosságnövelő, vállalkozói és üzletfejlesztési tematikájú képzések, tréningek megtartása, fejlesztése
  • A BCE érdemi hagyományokkal rendelkezik a hallgatói hackatonok, üzletieset-megoldó versenyek szervezésében. A BCE gazdagítani kívánja a kapcsolódó események sokszínűségét, az események számát
  • A Proof of Concept (PoC) Alap létrehozásával olyan projekteket kíván a BCE támogatni, amelyeknek a technológiai és piaci validációja a cél
  • H2020 információs pont jön létre a konzorciumi kapcsolatrendszer, és a H2020 programban való eredményes pályázás érdekében

Projekt szakmai vezetője

Held Imre imre.held@uni-corvinus.hu