Célunk, hogy olyan közgazdászokat képezzünk, akik helyi-területi, nemzeti és nemzetek fölötti szinten is képesek a közösségi kormányzásban történő, érdemi részvételre. A program középpontjában a kormányzás új típusú megközelítése áll: a politikai közösségek hatékony és legitim, a kormányok, a civil társadalom és az üzleti szektor közötti sokirányú kapcsolatokon alapuló önkormányzása.
Ha érdekel a képzés és szeretnél biztosra menni, jelentkezz a Közgazdálkodás és közpolitika, valamint a Közösségi kormányzás szakra is!
Helyszín: Budapest
Nyelv: angol
Képzési idő: 2 félév
Finanszírozás: Corvinus ösztöndíj vagy 1.350.000 Ft/félév önköltségi díj
Vegyél részt az online fogadóórán, hogy közvetlenül a szakfelelőstől kérdezhess a képzés részleteiről! A részvételhez kattints az alábbi gombra, ahol tájékozódhatsz a fogadóóra menetéről és kiválaszthatod a neked leginkább megfelelő időpontot.
• A Corvinus Ösztöndíjat egy tanévre kaphatod, így, ha ebben a formában tanulsz egyéves mesterszakon, a tanterv szerinti teljes képzési időd garantáltan térítésmentes.
• Új képzéseink negyedéves tanrendben zajlanak. Ennek előnye, hogy egyszerre kevesebb tantárgyat tanulsz, így lehetőséged van egy-egy témában jobban elmélyülni.
• Új mesterszakjaink Magyarországon csak a Corvinuson elérhetőek.
• Legalább jó minősítésű, nálunk szerzett diplomával garantált a Corvinus Ösztöndíjas helyed a nappali mesterképzéseinken. *
*Kivéve az eltérő felvételi kritériumrendszerű képzések: az angol nyelvű Vezetés és szervezés és az MBA programok.
Legalább jó minősítésű, nálunk szerzett diplomával garantált a Corvinus Ösztöndíjas helyed a nappali mesterképzéseinken.*
*Kivéve az eltérő felvételi kritériumrendszerű képzések: az angol nyelvű Vezetés és szervezés és az MBA programok.
Összeszedtünk minden hasznos információt, amit a kreditelismerési eljárás folyamatáról tudni kell.
• Szakértői (policy officer) és vezetői munkakör hazai és nemzetközi kormányzati szervezeteknél és közintézményeknél
• Elemzői-szakértői és vezető munkakör a nonprofit szektorban, consulting cégeknél, think-tankekben, érdekérvényesítő és „ügykoalíció” (advocacy) típusú szervezetekben és mozgalmakban
• Elemzői, döntés-előkészítési és vezetői pozíciók állami és nem állami tulajdonú vállalatoknál
• Kutatói munkakör alkalmazott- és alapkutatásokkal foglalkozó hazai és nemzetközi intézményeknél és vállalatoknál
Kedves Leendő Hallgatónk!
A közügyek iránt aggódó fiatalok szerte a világban gyakran úgy tekintenek a kormányzásra, mint a problémák és a csalódás forrására – és talán egyre kevésbé úgy, mint az emberi közösség(ek) előtt álló kihívások megoldását szolgáló eszközre. Legyen szó globális kérdésekről – pl. klímapolitika –, nemzetállami vagy éppen helyi-területi kérdésekről, sokan más irányban keresik a megoldásokat: mozgalmakban és önszerveződésekben vesznek részt, vagy éppen elfordulnak a közügyektől.
Programunk a közszféra hagyományosabb felfogása iránt érdeklődők mellett ezeket a fiatalokat is megcélozza. Küldetésünk, hogy e fiatalok kezébe eszközt adjunk: az állami, civil és vállalati szféra tudatosan megtervezett, együttműködésn alapuló, közösségi kormányzással kapcsolatos ismereteket, mert ez a kormányzás hatékonyságát és legitimitását erősíti Ugyanakkor a közösségi kormányzás korlátainak megértése és felmérésük képessége is nagy hangsúlyt kap, így segítve a kormányzás tradicionális, államközpontúbb és az újszerűbb, közösségközpontú megközelítésének megértését, azok gyakorlatai közötti mérlegelést és választást.
Bartha Attila
Szakfelelős
Egyetemi docens
• Programunk innovációja, hogy részben ellép a kormányzás államközpontú, vagy akár kizárólagosan az államra fókuszáló szemléletétől: a közéleti szereplők széles körének bevonására és együttműködésére építő, ún. közösségi kormányzás fogalmát és gyakorlatát helyezi megközelítésének középpontjába.
• Hallgatóink megismerhetik a globális, európai uniós, nemzetállami és helyi-területi szinteken megvalósuló közösségi kormányzás legfontosabb szereplőit, intézményeit és intézményrendszerét, működését és közpolitikáit, valamint a gazdasági és politikai integrációs mechanizmusokhoz – különösen az európai integrációs folyamathoz, és az Európai Unió tevékenységéhez kapcsolódószakpolitikákat.
• A képzés Magyarországon csak a Corvinuson érhető el.
A felvételi jelentkezéseddel kapcsolatos ügyintézést a Felvi.hu E-felvételi szolgáltatásán keresztül intézheted.
A képzés még nem rendelkezik a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) vagy más külső minőségbiztosító értékelésével.**
Felvételivel kapcsolatos technikai kérdésed van? – felvi.corvinus@uni-corvinus.hu
Budapesti Corvinus Egyetem
1093 Budapest Fővám tér 8.
Friss adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod,hogyan gondoskodunk adataid védelméről. Oldalainkon sütiket használunk a jobb működésért.