Célunk, hogy olyan közgazdászokat képezzünk, akik helyi-területi, nemzeti és nemzetek fölötti szinten is képesek a közösségi kormányzásban történő, érdemi részvételre. A program középpontjában a kormányzás új típusú megközelítése áll: a politikai közösségek hatékony és legitim, a kormányok, a civil társadalom és az üzleti szektor közötti sokirányú kapcsolatokon alapuló önkormányzása.
Ha érdekel a képzés és szeretnél biztosra menni, jelentkezz a Közgazdálkodás és közpolitika, valamint a Közösségi kormányzás szakra is!
Január 31-től jelentkezhetsz a felvi.hu-n keresztül. Ha már beadtad a jelentkezésed, akkor sincs veszve semmi, hiszen február 15-ig új szakokat adhatsz hozzá, illetve törölheted az eddigieket.
Helyszín: Budapest
Nyelv: angol
Képzési idő: 2 félév
Finanszírozás: Corvinus ösztöndíj vagy 1.350.000 Ft/félév önköltségi díj
• A Corvinus Ösztöndíjat egy tanévre kaphatod, így, ha ebben a formában tanulsz egyéves mesterszakon, a tanterv szerinti teljes képzési időd garantáltan térítésmentes.
• Új képzéseink negyedéves tanrendben zajlanak. Ennek előnye, hogy egyszerre kevesebb tantárgyat tanulsz, így lehetőséged van egy-egy témában jobban elmélyülni.
• Új mesterszakjaink Magyarországon csak a Corvinuson elérhetőek.
• Corvinusosként előnyben vagy, hiszen 5-ös átlagú, nálunk szerzett alapszakos diplomával garantált a Corvinus Ösztöndíjas helyre történő felvétel új mesterszakjainkra is.*
*A felvételi eljáráson ugyanúgy keresztül kell menned, de Corvinus alapszakos diplomával garantált a helyed térítésmentesképzési helyen.
A felvételi vizsgákon való részvételhez a jelentkezők behívó levelet kapnak az intézménytől a jelentkező által az E-felvi felületén megadott e-mailes elérhetőségre, mely tartalmazza a részvételre vonatkozó információkat és a vizsgafeltételeket.
Elsősorban az Alkalmazott közgazdaságtan alapszakról várjuk a jelentkezésed.
A szak ugyanakkor nyitottabb bemenettel lehetőséget nyújt a különböző előképzettségű hallgatóknak.
A sikeres felvételhez minimum 36, optimális esetben pedig 48 kredittel kell rendelkezned az alábbi területek bármelyikéről, azzal, hogy ezek a minimumfeltételek teljesüljenek:
• minimum 5 kredit módszertani ismeretek
• minimum 5 kredit gazdaságtani ismeretek
• minimum 5 kredit társadalomtudományi ismeretek
• minimum 5 kredit szakspecifikus ismeretek (közszolgálati intézmények, kormányzati szintek gazdálkodása, irányítása, közpolitikai, szakpolitikai ismeretek, közjogi, társadalompolitikai ismeretek)
Amennyiben a jelentkező a korábbi tanulmányai alapján a felsorolt területeken legalább 36 kredittel rendelkezik, akkor a mesterképzésben a hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni.
Összeszedtünk minden hasznos információt, amit a kreditelismerési eljárás folyamatáról tudni kell.
• Szakértői (policy officer) és vezetői munkakör hazai és nemzetközi kormányzati szervezeteknél és közintézményeknél
• Elemzői-szakértői és vezető munkakör a nonprofit szektorban, consulting cégeknél, think-tankekben, érdekérvényesítő és „ügykoalíció” (advocacy) típusú szervezetekben és mozgalmakban
• Elemzői, döntés-előkészítési és vezetői pozíciók állami és nem állami tulajdonú vállalatoknál
• Kutatói munkakör alkalmazott- és alapkutatásokkal foglalkozó hazai és nemzetközi intézményeknél és vállalatoknál
A piacképes tudást meghozza az eredményét, hiszen kiszámoltuk, hogy a Corvinusos diplomával egy teljes karrierút alatt várhatóan 340 millió forintot fog keresni, ami 110 millió forinttal több, mint az országos átlag. Világ körüli utak, több pihenés, vagy önfejlesztés? Te mihez kezdenél ezzel az összeggel?
Kedves Leendő Hallgatónk!
A közügyek iránt aggódó fiatalok szerte a világban gyakran úgy tekintenek a kormányzásra, mint a problémák és a csalódás forrására – és talán egyre kevésbé úgy, mint az emberi közösség(ek) előtt álló kihívások megoldását szolgáló eszközre. Legyen szó globális kérdésekről – pl. klímapolitika –, nemzetállami vagy éppen helyi-területi kérdésekről, sokan más irányban keresik a megoldásokat: mozgalmakban és önszerveződésekben vesznek részt, vagy éppen elfordulnak a közügyektől.
Programunk a közszféra hagyományosabb felfogása iránt érdeklődők mellett ezeket a fiatalokat is megcélozza. Küldetésünk, hogy e fiatalok kezébe eszközt adjunk: az állami, civil és vállalati szféra tudatosan megtervezett, együttműködésn alapuló, közösségi kormányzással kapcsolatos ismereteket, mert ez a kormányzás hatékonyságát és legitimitását erősíti Ugyanakkor a közösségi kormányzás korlátainak megértése és felmérésük képessége is nagy hangsúlyt kap, így segítve a kormányzás tradicionális, államközpontúbb és az újszerűbb, közösségközpontú megközelítésének megértését, azok gyakorlatai közötti mérlegelést és választást.
Dr. Hajnal György
Szakfelelős
Egyetemi tanár
• Programunk innovációja, hogy részben ellép a kormányzás államközpontú, vagy akár kizárólagosan az államra fókuszáló szemléletétől: a közéleti szereplők széles körének bevonására és együttműködésére építő, ún. közösségi kormányzás fogalmát és gyakorlatát helyezi megközelítésének középpontjába.
• Hallgatóink megismerhetik a globális, európai uniós, nemzetállami és helyi-területi szinteken megvalósuló közösségi kormányzás legfontosabb szereplőit, intézményeit és intézményrendszerét, működését és közpolitikáit, valamint a gazdasági és politikai integrációs mechanizmusokhoz – különösen az európai integrációs folyamathoz, és az Európai Unió tevékenységéhez kapcsolódószakpolitikákat.
• A képzés Magyarországon csak a Corvinuson érhető el.
A felvételi jelentkezéseddel kapcsolatos ügyintézést (a sorrendmódosítást is) a Felvi.hu E-felvételi szolgáltatásán keresztül intézheted.
A képzés még nem rendelkezik a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) vagy más külső minőségbiztosító értékelésével.**
Felvételivel kapcsolatos technikai kérdésed van? – felvi.corvinus@uni-corvinus.hu
Budapesti Corvinus Egyetem
1093 Budapest Fővám tér 8.
Friss adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod,hogyan gondoskodunk adataid védelméről. Oldalainkon sütiket használunk a jobb működésért.