Hallgatói nagyköveteink

Pénzügy és számvitel - alapképzés

Matolcsy László

Pénzügy és számvitel alapszakos hallgató

Én jelenleg pénzügy-számvitel alapszakon tanulok. Nagyon jól megtaláltam a helyem ezen a szakon. Minél többet látok bele ebbe a tudomány területbe, annál inkább úgy gondolom, jól döntöttem, amikor ide jelentkeztem. Azokhoz illik leginkább ez a szak, akik nemcsak általános ismeretekre vágynak, hanem hajlandók mélyebben elmerülni bizonyos témákban. Pontosak, kitartók és szeretnek több szempontból megvizsgálni, megérteni különböző folyamatokat. Akiknek nem okoznak gondot, ha különböző gondolkodásmód alapján kell a problémákat megoldani.  Jellemző, hogy egyaránt van szükség reálos és humán gondolkodásra. Előfordul, amikor modelleket, számításokat vagy sémákat kell alkalmazni, de olyan is, hogy pszichológia ismeretekre vagy éppen egy jogi szöveg értelmezésére van szükség egy feladat megoldásához. Ez a terület folyamatosan fejlődik, ezért az érdeklődő és kíváncsi típusok ezen a szakon mindig fognak találni nekik való témákat és területeket.

Témák, melyben László segítségét kérhetitek:

• Általános információk a szakról
  • Diákszervezetek (Luca Pacioli Társaság, FMC, SPM, stb.)
  • Szakkollégiumok
  • Általános tanácsadás
  • Szabadon választható tárgyak
  • Demonstrátori tevékenység

E-mail cím: laszlo.matolcsy@stud.uni-corvinus.hu

Az alábbi témákkal kapcsolatban pedig a felvi.corvinus@uni-corvinus.hu e-mail címen érdeklődhettek:

• általános tájékoztatás, segítség,
  • pontszámítás,
  • határidők,
  • felvételi/szintfelmérő vizsga,
  • felvételi felkészítő,
  • mesterképzési felvételihez kreditelismerési eljárás, stb.

Budapesti Covinus Egyetem

Kövess minket!

Felvételivel kapcsolatos technikai kérdésed van? – felvi.corvinus@uni-corvinus.hu

Hungary 1093 Budapest Fővám tér 8.

GEN.:2024.04.23. - 14:38:59