Hallgatói nagykövetünk

Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás - mesterképzés

Kertai Zoltán Péter

Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakos hallgató

“Számomra a kedvenc része a képzésemnek, hogy a külföldi diákok elképesztő módon meg tudják fűszerezni a képzést és a hallgatói életet. Legyen az csak egy baráti beszélgetés vagy a szemináriumi vita, de minden egyes nap tanulok valami újat, felszínre hoznak olyan kérdéseket, részleteket, melyekre én sohasem gondoltam. Így minden nap szélesedik a perspektíva, amin keresztül az ember nézi a világot. Ezért rendkívül hálás vagyok. Ezen túl nagyon gyorsan olyan barátságokra lehet szert tenni, melyek túlmutatnak a képzés idején és biztos vagyok benne, hogy ha mindenki visszatér szülőhazájába, akkor is tartani fogjuk a kapcsolatot. ”

Témák, melyben kérhetitek Zoltán segítségét:

• Általános információk a szakról
  • Miért az angol nyelvű szak?
  • Kollégiumok
  • Általános tanácsadás

Email: zoltan.kertai@stud.uni-corvinus.hu

Galambos Gergő

Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakos hallgató

“Nagy lehetőségnek tartom, hogy az egyetem hallgatóiként több különböző lehetőség közül választhatunk, ha külföldön is kipróbálnánk magunkat 1-2 félév erejéig. A talán leginkább ismert Erasmus program mellett a célzottan a mesterszakos hallgatók számára elérhető CEMS együttműködés (melynek országonként mindösszesen egy egyetem lehet a tagja) is egy remek lehetőség, nem is beszélve a kettős diplomaprogramokról, melyeknek keretein belül a végzett hallgatók nem csak a Corvinus, hanem a külföldi egyetem diplomáját is megkapják. Én mindenképpen szerettem volna élni ezen lehetőségek valamelyikével, így a következő félévet a Corvinus egyik portugáliai partneregyetemén fogom eltölteni. ”

Témák, melyben kérhetitek Gergő segítségét:

• Általános információk a szakról
  • Erasmus

• Miért pont az angol nyelvű szak

• Általános tanácsadás

Email: gergo.galambos@stud.uni-corvinus.hu

Az alábbi témákkal kapcsolatban pedig a felvi.corvinus@uni-corvinus.hu e-mail címen érdeklődhettek:

• általános tájékoztatás, segítség,
  • pontszámítás,
  • határidők,
  • felvételi/szintfelmérő vizsga,
  • felvételi felkészítő,
  • mesterképzési felvételihez kreditelismerési eljárás, stb.
GEN.:2024.07.27. - 04:45:21