Hallgatói nagykövetünk

Közgazdálkodás és közpolitika - mesterképzés

Boga Balázs

Közgazdálkodás és közpolitika mesterszakos hallgató

“Erdélyi származású hallgatóként a Budapestre való kiköltözés számomra egy valódi környezetváltás volt. Bár rendkívül sokat utazom, és mesteres éveim előtt is számtalanszor voltam Budapesten, nagyon élvezem a fővárosi életet. Nap mint nap elbeszéljük a baráti körben, hogy mennyire „vagány” (ahogy Erdélyben mondják), hogy esténként nem azon kell gondolkodnod, hogy mivel töltsd el a szabad óráidat, hanem hogy a számtalan lehetőség közül melyiket válaszd. A választék rendkívül széles: számtalan (beltéri és kültéri) sportlehetőség, múzeumok, színházelőadások, mozivetítések, különféle bulik, szabadulószobák stb*. Az igazság az, hogy Budapest él és pezseg, és mi ezt szeretjük benne a legjobban.

*Másrészt, nagyon olcsók innen a repjegyek, úgyhogy utazni is ideálisan lehet innen.”

Témák, melyben kérhetitek Balázs segítségét:

• Általános információk a szakról
  • Szabadidős tevékenységek
  • Egyetemi élet

Email: balazs.boga@stud.uni-corvinus.hu

Ehtiman Nuralizade

Közgazdálkodás és közpolitika mesterszakos hallgató

“Our program (Public Policy and Management) is an interdisciplinary program. It would be a good fit for those who are sociable, creative and enthusiastic to discuss different topics, because we discuss and work on many different social problems or policies during our classes.

One of the important features of our program is mainly practice-oriented. We usually choose a social problem and work on it during the semester. We regularly get feedback and develop our project or research gradually. In the end, we obtain both knowledge and enough experience to be a professional.

Living in Budapest is pretty cool, I feel like home. It is a human-friendly and green city for me. It is difficult to get bored in Budapest, there is always something to do. It is my favorite activity to walk alongside the Danube or on Margaret Island.”

Témák, melyben kérhetitek Ehtiman segítségét:

• Általános információk a szakról (General information about the programme)
  • Egyetemi élet (University life)

Email: ehtiman.nuralizade@stud.uni-corvinus.hu

Az alábbi témákkal kapcsolatban pedig a felvi.corvinus@uni-corvinus.hu e-mail címen érdeklődhettek:

• általános tájékoztatás, segítség,
  • pontszámítás,
  • határidők,
  • felvételi/szintfelmérő vizsga,
  • felvételi felkészítő,
  • mesterképzési felvételihez kreditelismerési eljárás, stb.
GEN.:2024.04.25. - 08:30:14