Prof. Hajnal is részt vett az American Society for Public Administration ajánlásainak kidolgozásában

Kapcsolódó posztok

Corvinus egyetem C épület

Az American Society for Public Administration (ASPA) a közigazgatás, a közpolitika és a közmenedzsment kutatóinak országos szintű tudományos szervezete az Egyesült Államokban. Az ASPA idén létrehozott egy kilenctagú bizottságot President’s Committee on International Scholarly Engagement (PCISE) néven, amelynek célja iránymutatást nyújtani nemzetközi tudományos szervezeteknek olyan helyzetekben, amelyek a tudományos szabadság, az emberi jogok és a demokrácia alapértékeinek megsértésével vagy korlátozásával járnak.  A bizottságba a szakma legelismertebb képviselői kaptak meghívást, az egyetlen Észak-Amerikán kívüli tagként prof. Hajnal György, a Budapesti Corvinus Egyetem Közpolitika Tanszékének vezetője és a Társadalomtudományi Kutatóközpont professzora. Több hónapos közös munka után a PCISE elkészítette és közzétette vitaanyagát, amelyet a következő hónapokban nemzetközi tudományos fórumokon fejlesztenek tovább. A végleges jelentést 2023 januárjában teszik közzé.

A vitairat elérhető itt. A megjegyzéseket szívesen fogadják.

GEN.:2024.04.18. - 16:57:24