Önköltség befizetéséről szóló tájékoztató

A Hallgatói Pénzügyek Csoport munkatársai automatikusan kiírják számodra a Neptunban a félév önköltségének díját, amit a Neptunban SimplePay-jel és gyűjtőszámlás befizetéssel tudsz befizetni a megadott határidőig, vagy diákhitel felvételével tudod teljesíteni.

1. Önköltség befizetése gyűjtőszámlán keresztül

Az Egyetemen 2 gyűjtőszámla van: HUF/forintban és EUR/euró-ban vezetett.

A HUF/forintban kiírt tételeket a Forintos gyűjtőszámláról, az EUR/euró-ban kiírt tételeket az EUR/euró gyűjtőszámláról lehet teljesíteni! A 2 gyűjtőszámla között nincs átjárhatóság!

HUF/forintban vezetett gyűjtőszámla:

• Jogosult neve: Neptun gyűjtőszámla
  • Jogosult számlaszáma: 11784009-22229913-00000000
  • Közlemény rovat első sora: NK-NEPTUNKÓD (szóköz) NÉV

EUR/euró-ban vezetett gyűjtőszámla:

• Jogosult neve: Neptun EUR gyűjtőszámla
  • Jogosult számlaszáma: 11763842-00687881-00000000
  • IBAN:HU93117638420068788100000000
  • SWIFT kód: OTPVHUHB
  • Közlemény rovat első sora: NK-NEPTUNKÓD (szóköz) NÉV

2. A gyűjtőszámla feltöltése

A szükséges fedezetet bankszámládról utalással kell indítanod.

A közlemény rovat első karaktere nem lehet szóköz. A rovat első sorának, első karakterétől kezdődően kell az ’NK-’ előtagot, utána folyamatosan a Neptun kódod – figyelj az o és a 0 karakterekre – rögzíteni, majd következik egy szóköz, végül a neved. A nem azonosítható tételek visszautalásra kerülnek.

Az átutalás napjától minimum egy munkanap mindenképpen szükséges a Neptunban való jóváírásig. Az OTP Bankhoz 15:30-ig befolyó összegeket gyűjti a Bank, majd a következő munkanap reggelén adja át azt az Egyetemnek. Az OTP Bankhoz 15:30 után megérkezett utalások csak az azt követő munkanapon kerülnek összegyűjtésre.

Fontos!

Erre az átfutási időre különösen vizsgaidőszakban célszerű nagyon odafigyelni, ahol néhány nap lehet csak a különbség a vizsgaidőpontok között, így célszerű a várható kötelezettségek kiegyenlítéséhez szükséges fedezetet előre átutalni vagy válaszd a SimplePay befizetést.

Az azonnali utalás a gyűjtőszámlára nem vonatkozik.

3. Tényleges befizetés

Miután befizettél a gyűjtőszámládra, utána a Neptunban a „Pénzügyek/Befizetés” menü alatt találod a kiírt befizetési kötelezettségeidet, így az önköltség díját is. Be tudsz állítani szűrést is (félév, státusz), ami felett találod a gyűjtőszámlád egyenlegét.

A félévek, illetve a kiírt tételek státusza alapján tudod szűrni a listát, a “Listázás” gombra kattintva. A kiegyenlítendő tétel mellett lévő jelölő négyzetet bejelölve, majd a „Befizet” gombra kattintva a megjelenő felületen a „Gyűjtőszámlás fizetés” -t kiválasztva, ismét a „Befizet” gombot megnyomva a kiírt tétel azonnal kiegyenlítésre kerül.

Számlás tétel teljesítése

A kiírt tételről, legkésőbb az azt követő napon számla generálódik a rendszerben a nevedre. Amennyiben a számlát nem a saját nevedre kéred, az alábbiak szerint kell eljárnod:

Számlakérőt cégszerű aláírással fogadunk el, amely csak a kitöltött nyilatkozattal együtt érvényes. Kérjük, a Számlakérőt cég esetén cégszerű aláírással, magánszemély esetén aláírással ellátva küldd el a szamla@uni-corvinus.hu e-mail címre.

A számlakérőnyomtatvány itt található.

4. SimplePay-jel történő befizetés

• SimplePay-jel történő fizetés:
  • A kiírt tétel összegével megegyező összeget lehet kiegyenlíteni, azaz részletfizetésre nincs lehetőség.
  • Egyszerre több kiírt tétel is kiegyenlíthető egy tranzakcióval.
  • Rendelkezni kell Neptunban rögzített e-mail címmel.
  • Bármilyen internetes fizetésre alkalmas kártya használható Simple App telepítés nélkül is.
  • A kiegyenlített tétel azonnal teljesített státuszúvá válik.
  • Sikeres teljesítés esetén e-mailt kapsz.
  • Sikertelen teljesítés esetén a SimplePay azonosítóra hivatkozva, a SimplePay ügyfélszolgálatnál tájékozódni tudsz a probléma okáról.
GEN.:2024.04.25. - 13:29:54