Politikatudományok - alapképzés

Nálunk minden a politika körül forog, ezért itt a közügyek legjobb ismerője lehetsz!

A szak célja értékrendjükben és gondolkodásukban nyitott hallgatók bevezetése a hazai és nemzetközi politika, a kormányzás, a pártverseny és politikai kampányok, a választói magatartás, a politikai kockázatok, a politikai kultúra, a közvélemény-kutatás, a politikatörténet és a politikaelmélet alapjaiba. Azoknak ajánljuk, akiket érdekelnek a közügyek, szívesen vitatkoznak, és javítani szeretnék tájékozódási képességüket a politika szerteágazó világában.

Még ennyi ideig módosíthatod a megjelölt egyetemek sorrendjét a Felvi.hu-n keresztül:

Nap
Óra
Perc
Másodperc

Miből érettségizz?

Kettőt kell teljesítened az alábbi listából, amiből egynek emelt szintű érettséginek kell lennie:

• egy idegen nyelv (bármilyen)
  • magyar nyelv és irodalom
  • matematika
  • társadalomismeret
  • történelem

Az elmúlt évek ponthatárai

Karrierlehetőségek

Állami és önkormányzati intézményekben, pártoknál, érdekképviseleti szervezeteknél, médiában, közvélemény-kutató cégeknél, nemzetközi és európai uniós szervezeteknél, akadémiai pályán, kutatóként, szakértőként, politikai elemzőként, tanácsadóként vagy újságíróként helyezkedhetsz el.

Mitől egyedi a képzés?

• Az ország egyetlen közgazdasági hátterű politikatudományi műhelye

• A szakon az amerikai politikatudományt tekintjük mérvadónak, de erős hangsúlyt fektetünk a magyar politikatudományi hagyományokra is

• Képzésünk egyszerre nyújt erős elméleti alapokat és gyakorlatias szemléletű felkészítést

Kedves érdeklődő!

Ha érdekel a közélet és a politika világa és szeretnél betekintést nyerni a politikai kulisszák mögé, akkor érdemes közelebbről is megismerkedned politikatudományok szakunkkal. Itt tanulhatsz a globális és regionális politikai struktúrákról, a pártok átalakulásáról, a mozgalmak belső logikájáról és feltérképezheted a legújabb politikai trendeket. Megérted, hogy mire jók a közvéleménykutatások és mire nem, hogy milyen változást hoznak a digitális innovációk a politikába. Óráink interaktívak és gyakorlat-orientáltak, vitáink gyakran a tanórákon kívüli szakmai és közösségi eseményeken folytatódnak.

Dr. Várnagy Réka
szakfelelős
Egyetemi Docens

#együttalegjobbak

Online nyílt nap

Vegyél részt nyílt napunkon, 2022. november 17-én!

Gyakran ismételt kérdések

Milyen tantárgyak lesznek a szakon? Van-e szakmai gyakorlat? Hány kreditet kell teljesíteni?

A teljes képzés 7 féléve alatt 210 kreditet kell majd teljesítened – tárgyról tárgyra, félévről félévre haladva. Ennek része a szakon kötelező szakmai gyakorlat, amelynek során 12 egybefüggő héten keresztül teljes állásban (heti 40 órában) dolgozol majd egy, a tanulmányaidhoz kapcsolódó pozícióban.

Add le a jelentkezésed online!

A felvételi jelentkezésedet kizárólag elektronikusan, a Felvi.hu E-felvételi szolgáltatásán keresztül kell benyújtanod.

Olvasd el felvételi
kiadványunkat!

Légy képben! Iratkozz fel hírlevelünkre!

Kövess minket!

GEN.:2022.12.05. - 23:18:32