Nagyberuházási projektmenedzsment / szakközgazdász​

Válj a nagyberuházások mesterévé!

A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik a projektmenedzsment elméleti és gyakorlati tudásbázisára építve képesek nagyméretű beruházási projektek előkészítését, tervezését és megvalósítását hatékonyan menedzselni. Ennek a célnak az eléréséhez a képzés kiemelt figyelmet fordít a releváns szakmai és vezetői kompetenciák megalapozására és fejlesztésére.

A képzés két stratégiai partnere az Óbuda Group és a Magyar Projektmenedzsment Szövetség. Bevonásuknak köszönhetően a hallgatók a mindennapi gyakorlatban is alkalmazható tudást kapnak, az elméleti ismeretek kiegészülnek a nagyméretű beruházási (építőipari, közlekedési, logisztikai) projektek menedzselési gyakorlati eseteivel. A stratégia partnerek oktatók delegálásával, esettanulmányok beépítésével és speciális témákra eseti vendégelőadók meghívásával is hozzájárulnak a képzés egyediségéhez.

Kiknek a jelentkezését várjuk?​

A szakot elsősorban olyan szakembereknek ajánljuk, akiknek már van tapasztalata nagyberuházási projektek lebonyolításában, előkészítésében és menedzselésében. A képzés a magyar munkanyelvű vállalkozások, állami és önkormányzati szervezetek és intézmények szakembereit célozza, mind azokat akik részt vesznek nagyméretű beruházási- és fejlesztési projektek tervezésében, lebonyolításában. A képzésen elsajátítható projektmenedzsment ismereteket hasznosítani tudják azok is, akik kiseb-közepes projektekben dolgoznak, vagy azokat vezetik.

Ha általános kérdése van szakirányú továbbképzéseinkkel kapcsolatban keressen minket a jelentkezes.part.time@uni-corvinus.hu e-mail címen!

Képzés információk

A képzésért felelős szervezet: Vezetéstudományi Intézet

Szakfelelős oktató: Dr. Jelen Tibor

Képzési idő félévekben: 2 félév

Képzés nyelve: Magyar

Telephely: Budapest

Tagozat: Levelező

Oktatás napjai: Szorgalmi időszakban minden pénteken 9:50-18:50

Finanszírozás: Önköltséges (a felvételi eljárás díja: 9 000 Ft)

Early bird ár

495 000 Ft / félév

Önköltség

550 000 Ft / félév

A szakképzettség oklevélben szereplő megnevezése:

• Nagyberuházási projektmenedzser
• Nagyberuházási projektmenedzsment szakközgazdász

Nap
Óra
Perc
Másodperc

Felvételi követelmények

Nagyberuházási projektmenedzsment szakközgazdász szakon

Gazdaságtudományok képzési területen legalább alapképzésben (korábban főiskolai szintű képzésben) szerzett közgazdász oklevél,

Nagyberuházási projektmenedzser szakon

bármely képzési területen legalább alapképzésben (korábban főiskolai szintű képzésben) szerzett oklevél.

A felvételhez szóbeli felvételi vizsga (motivációs és szakmai elbeszélgetés) kapcsolódik.

A jelentkezéshez szükséges dokumentumok

• felsőfokú végzettséget igazoló oklevél magyar és (ha van) angol nyelvű oldala

• szakmai önéletrajz

• motivációs levél

Szakfelelősi köszöntő​

A nagyberuházások, mint kiemelt projektek integráltan és komplex módon eszközeinek tekinthetők olyan célok eléréséhez, amelyek tartalmukban és jelentőségükben általában túlmutatnak egy vállalkozás keretein. Emiatt a projektmenedzsment szakma feladata és felelőssége, hogy ezeket a nagyméretű projekteket hatékonyan megvalósítsa, a kitűzött célokat sikerre vigye. A szakra jelentkező hallgatóink részesei ezeknek a feladatoknak és osztoznak a felelősségben oly módon, hogy a már a szakmában megszerzett tapasztalataikat a képzés során ötvözik új elméleti és gyakorlati ismeretekkel – mely folyamat eredménye egy piacon megbecsült diploma. A közös siker reményében szeretnénk hallgatóink sorában üdvözölni!

Jelen Tibor

szakfelelős

egyetemi docens

A szak tanterve

Tantárgy megnevezése FélévTárgyfelelős Intézet
Vállalati ismeretek1Dr. Jelen TiborVállalkozásfejlesztési Intézet
Innovációmenedzsment1Dr. Hoffer IlonaVállalkozásfejlesztés Intézet
Stratégiai technológia- menedzsment1Dr. Deutsch NikolettVállalkozásfejlesztési Intézet
Projektmenedzsment1Dr. Jelen TiborVállalkozásfejlesztési Intézet
Beruházási projektdöntések előkészítése1Dr. Szabó Lajos GyörgyVállalkozásfejlesztés Intézet
Beruházási projektek tervezése1Dr. Horváth ViktóriaVállalkozásfejlesztés Intézet
Vezetői kompetenciák2Dr. Jelen TiborVállalkozásfejlesztési Intézet
Beruházások megvalósítása2Dr. Szabó Lajos GyörgyVállalkozásfejlesztési Intézet
Projektmenedzsment esettanulmányok2Dr. Klimkó GáborVállalkozásfejlesztés Intézet
Digitalizáció a projektmenedzsmentben2Dr. Fekete István Informatikai Intézet
Projektajánlatok menedzselése2Dr. Blaskovics BálintVállalkozásfejlesztés Intézet
Ingatlanfejlesztés2Dr. Jelen TiborVállalkozásfejlesztés Intézet
Szakszeminárium2Dr. Jelen TiborVállalkozásfejlesztés Intézet

A diploma elvégzése után

• A szakon végzett hallgatók az azonnal használható gyakorlati tudás, a biztos elméleti alapokon nyugvó rendszerszemlélet és a megszerzett elemző készség birtokában magabiztosan tudják használni a nagyméretű beruházások és más projektek elemzési, döntéselőkészítési és megvalósítási eszközrendszerét.

• A stabil módszertani alapok elsajátítása mellett a vezetői készségek fejlesztésével javul a projektvezetés eredményessége, erősödik a sikeres projektek megvalósításának esélye.

vár a corvinus

Tudj meg mindent a felvételiről! Iratkozz fel hírlevelünkre!

GEN.:2024.03.28. - 17:33:07