Jogász-közgazdász​

Nagybetűs tudást adunk
az apróbetűs megoldásokhoz.

A képzés során széles szakmai alapozást biztosító oktatás zajlik a közgazdaságtudományok területén, amely során a hallgatók, magas szintű módszertani felkészítést követően, üzleti- és menedzsmenttudományokat sajátíthatnak el. A képzést az elméleti ismeretek átadása mellett nagyfokú gyakorlatorientáció, probléma-felismerési és probléma-megoldási készségek fejlesztése jellemzi.

Kiknek a jelentkezését várjuk?​

Egyetemi diplomával rendelkezők számára állítottuk össze a Magyar Akkreditációs Bizottság által akkreditált posztgraduális képzési programjainkat, amelyek közül a Jogász-közgazdász képzést évek óta élénk érdeklődés jellemez. Programunk minden egyetemi végzettséggel rendelkező számára elérhető, aki alapképzettsége mellé gazdasági ismereteket akar szerezni.

Ha általános kérdése van szakirányú továbbképzéseinkkel kapcsolatban keressen minket a jelentkezes.part.time@uni-corvinus.hu e-mail címen!

Képzés információk

Szakfelelős oktató: Fazakas Gergely

Képzési idő félévekben: 4 félév

Képzés nyelve: Magyar

Telephely: Budapest

Tagozat: Levelező

Oktatás napjai: Szorgalmi időszakban minden második pénteken 12:00-20:30 és szombaton 8:30-17:00

Finanszírozás: Önköltséges (a felvételi eljárás díja: 9 000 Ft)

Early bird ár

450 000 Ft / félév

Önköltség

500 000 Ft / félév

A szakképzettség oklevélben szereplő megnevezése:  Jogász-közgazdász

Nap
Óra
Perc
Másodperc

Felvételi követelmények

Jogász oklevéllel rendelkezők vehetnek részt a képzésben.

A jelentkezéshez szükséges dokumentumok

• felsőfokú végzettséget igazoló oklevél magyar és (ha van) angol nyelvű oldala

• szakmai önéletrajz

• motivációs levél

Szakfelelősi köszöntő​

Jó pap – mérnök, orvos, jogász, gyógyszerész – holtig tanul, mondja a mondás. A jó szakembereknek nemcsak a szűk szakterületükhöz kell, hogy értsenek, de a határterületeken is el kell, hogy igazodjanak. A Corvinus Egyetem, mint Magyarország vezető közgazdasági egyeteme a gazdasági világban való eligazodáshoz nyújt fogódzót.

Önöktől, mint más tudományterületről érkező másoddiplomásoktól, nem egyenletek, modellek bebiflázását várjuk el. Azt reméljük, hogy a gyakorlatorientált képzésünkkel sikerül egy másfajta gondolkodásmódot, világképet közvetítetünk Önök felé. Bemutatni azt, hogy gondolkodik egy vállalat működéséről, a nyereségről és cash flowról vagy az értékképző tényezőkről egy gazdasági szakember. Oktatóink mind a gazdasági szférában is tevékenykednek, nemcsak tankönyvekből szerezték tudásukat. Nem gondoljuk, hogy Önök fogják a Siemens vagy a Pfizer pénzügyi terveit összeállítani, de azt igen, hogy átlássák egy kisvállalkozás gazdasági lehetőségeit és problémáit, vagy hogy megértsék, hogy egy nagyobb vállalatnál miről beszél a pénzügyes vagy a számviteles.

Ha belépnek hozzánk, egy új területre érkeznek, tele új ismerettel és kihívással. Minden tiszteletem az Önöké, hogy kipróbálják magukat egy új területen.

Fazekas Gergely

szakfelelős

egyetemi docens

A szak tanterve

A diploma elvégzése után

Végzett hallgatóink átlátják egy kisvállalkozás gazdasági lehetőségeit, problémáit és megértik egy nagyobb vállalatnál miről beszél a pénzügyes vagy a számviteles. A fő tevékenységi területeiket még jobban el fogják tudni látni, ha gazdasági szakemberek szemével is látják a világot, ha az ő fejükkel is képesek gondolkodni. És persze minden szakmai területen van gazdasági pozíció is – gyógyszergyárak, patikák vezetőinél, mérnöki pályázatok résztvevőinél, iparvállalatok vagy kórházi vezetőknél vagy éppen gazdasági jogi problémák szakértőinél mind elvárás a közgazdasági végzettség.

vár a corvinus

Tudj meg mindent a felvételiről! Iratkozz fel hírlevelünkre!

GEN.:2024.03.29. - 07:46:15