Hallgatói nagykövetünk

Vezetés és szervezés - mesterképzés

Izsák Réka

Vezetés és szervezés mesterszakos hallgató

“Mit adott neked eddig a Budapesti Corvinus Egyetem?

A Corvinus egyetem eddig három fő értéket adott nekem: barátok, élmények, gyakorlati tudás. Ami a barátokat illeti, bár még csak egy éve tanulok itt, mégis ennyi idő alatt olyan ismeretségeket kötöttem, melyekből több is közeli barátsággá alakult át. A barátságok vezetnek engem a második értékhez, az élményekhez. Az corvinusosként szerzett élmények messze átívelnek az iskolapadon: kávézások, bulik, mély beszélgetések, kirándulások. Számos olyan tapasztalat mindez, melyekre évek múlva is szívesen gondolok majd vissza. A harmadik érték, mely szakmai szempontból jelentős számomra, a gyakorlati tudás. Az egyetemen számos olyan tantárgyunk van, melynek keretein belül valós vállalati esetekkel foglalkozunk, csapatokban – ezek által pedig rengeteget fejlődtem. Barátok, élmények, gyakorlati tudás – köszönöm, Corvinus!”

Témák, melyben Réka segítségét kérhetitek:

• Általános információk a szakról
  • Általános tanácsadás
  • Egyetemi élet

Email: reka.izsak@stud.uni-corvinus.hu

Balanyi Kata

Vezetés és szervezés mesterszakos hallgató

Hallgatóként igazán üdítő azt megélni, hogy az oktatók nem az elméleti „száraz” tananyag szó szerinti visszaidézését várják el tőlünk egy vizsgán, hanem arra kíváncsiak, hogy ténylegesen tudjuk-e alkalmazni a tanultakat. Az oktatási módszertan is ezt erősíti: a csoportmunkák és esettanulmányok által történő tananyag feldolgozás a jellemző szinte minden tantárgy esetében. Számos konkrét cég gyakorlati problémájával foglalkozó projekt alapú tárgy is szerepel a tantervben, így lehetősége nyílik a hallgatóknak az elmélet azonnali gyakorlatba ültetésére is.

Témák, melyben Kata segítségét kérhetitek:

• Általános információk a szakról
  • Diákszervezetek (HÖK)
  • Nemzetközi lehetőségek
  • Erasmus, CEMS
  • Miért az angol szak?
  • Szabadidős tevékenységek
  • Egyetemi élet
  • Általános tanácsadás
  • Ösztöndíjak
  • Szabadon választható tárgyak

Email: kata.balanyi@stud.uni-corvinus.hu

Az alábbi témákkal kapcsolatban pedig a felvi.corvinus@uni-corvinus.hu e-mail címen érdeklődhettek:

• általános tájékoztatás, segítség,
  • pontszámítás,
  • határidők,
  • felvételi/szintfelmérő vizsga,
  • felvételi felkészítő,
  • mesterképzési felvételihez kreditelismerési eljárás, stb.
GEN.:2024.07.27. - 02:01:27