Hallgatói nagykövetünk

Szociológia - alapképzés

Veréb Csenge

Szociológia alapszakos hallgató

A gyakorlatorientált oktatás azért jó,mert amit megtanultam elméletben, az nem mindig könnyen érthető és lehet, hogy olykor nehézségekbe ütközhetünk, mert mondjuk nem értjük meg tökéletesen és akkor ott vagyunk, hogy ezt majd hogy tudjuk az életben kamatoztatni. A Corvinus erre nagyon jó hisz, az elmélet mellett párhuzamosan a gyakorlatba is belevisz így van lehetőségünk tényleg megtapasztalni dolgokat. Ez az egyik olyan dolog, amit a Corvinus nagyon jól csinál.

És igen, születtek nagyon meghatározó kapcsolataim a tanulmányaim alatt, amikre tudom, hogy támaszkodhatok!

Témák, melyben kérhetitek Csenge segítségét:

• Általános információk a szakról
  • Diákszervezetek (Öcsi)
  • Kollégiumok
  • Szabadon választható tárgyak
  • Általános tanácsadás

E-mail cím: csenge.vereb@stud.uni-corvinus.hu

Lenkefi Sára

Szociológia alapszakos hallgató

“A szociológia egy igen különleges képzés, amikor belekezdtem, nem is számítottam rá, hogy ennyire beleszeretek majd. Azoknak az embereknek ajánlanám, akik kifejezetten érzékenyek szociálisan és képesek empátiával gondolni embertársaikra. Fontos, hogy legyen benned tenni akarás, hiszen a változás társadalmunkban véleményem szerint csak így indulhat el. Örülök, hogy ezen az egyetemen tanulhatom ezt a szakot, mivel hihetetlen mennyire motiváló a közeg, ahol tanulhatunk, a fiatalos tanáraink, akik érdeklődéssel fektetnek belénk több órát tantárgyaik mellett, illetve a szaktársaim, akik ösztönöznek arra, hogy kíváncsi és figyelmes maradjak. A mi szakunk mondhatni olyan, mint egy osztály, mivel egészen kevesen vagyunk, a családias közeg pedig sokszor nagyon kellemesen tud hatni egy stresszesnek tűnő egyetemi időszakban. ”

Témák, melyben kérhetitek Sára segítségét:

• Általános információk a szakról
  • Nemzetközi lehetőségek (Erasmus, Campus Mundi)
  • Szabadidős tevékenységek
  • Egyetemi élet
  • Kollégiumok
  • Általános tanácsadás
  • Ösztöndíjak
  • Szabadon választható tárgyak

E-mail cím: sara.lenkefi@stud.uni-corvinus.hu

Az alábbi témákkal kapcsolatban pedig a felvi.corvinus@uni-corvinus.hu e-mail címen érdeklődhettek:

• általános tájékoztatás, segítség,
  • pontszámítás,
  • határidők,
  • felvételi/szintfelmérő vizsga,
  • felvételi felkészítő,
  • mesterképzési felvételihez kreditelismerési eljárás, stb.

Budapesti Covinus Egyetem

Kövess minket!

Felvételivel kapcsolatos technikai kérdésed van? – felvi.corvinus@uni-corvinus.hu

Hungary 1093 Budapest Fővám tér 8.

GEN.:2022.10.02. - 16:49:16