Több mint 100 helyet léptünk előre a QS világrangsorán

2022-04-12 15:58:41

A hazai egyetemek közül a Corvinus javított legtöbbet a korábbi pozícióján.

Corvinus Épület

A brit QS World University Rankings felsőoktatási rangsort évente teszi közzé a világ felsőoktatási intézményeinek elemzésére szakosodott Quacquarelli Symonds (QS) nevű cég.

A napokban megjelent rangsorban szereplő tíz hazai egyetem közül a legnagyobb pozíciójavulást –több mint száz helyet előrelépve – a Corvinus érte el a társadalomtudományok és menedzsment területen. A társadalomtudományok területén a 338. hellyel ez a legjobb pozíciót jelenti az Egyetem számára a hazai intézmények között.

Az értékelés során egy olyan komplex szempontrendszert használnak, amelynek részét képezi többek között az akadémiai terület tudományos teljesítménye, a hallgatók és oktatók aránya, a munkavállalói elégedettség és a hallgatói sokszínűség is.

GEN.:2024.04.16. - 07:08:51